İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Türkiye'yi Sarsan Büyük Deprem Sonrası "Psikolojik İlk Yardım Desteği" Vermek İçin Malatya'da

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Türkiye'yi Sarsan Büyük Deprem Sonrası

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü; Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde gerçekleşen depremlerden sonra ortaya çıkan ihtiyaçlar için aralıksız çalışıyor.Türkiye'yi derinden sarsan deprem felaketinden dolayı ilk günden itibaren depremzedelerin yaralarını sarmak için tek yürek olan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bu kez de "Psikolojik İlk Yardım Desteği" sunmak üzere Malatya'ya ulaştı.

İlk olarak İzmir Valiliği koordinesinde, 30 Halk Eğitimi Merkezi tarafından ihtiyaç duyulan malzemeler tedarik edildi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Birimi Ekibi (AKUB); hem arama kurtarma faaliyetlerine destek olmak hem de ihtiyaç sahiplerine hayati malzemeleri ulaştırmak için hareket etti. Ardından içindeekmek, gıda malzemelerinin yer aldığı ve seyyar mutfak özelliği taşıyan tır ile günlük sıcak çorba dağıtımı için yola çıkıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu kez de depremzedelerin yaşadığı afet sonrası psikolojik ilk yardım desteği için kolları sıvadı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Psikososyal Koruma,Önleme ve Krize Müdahale Ekibinde yer alan 102 gönüllü Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışman grubu ile psikososyal destek çalışmaları başlatıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür ve Psikososyal Destek Ekibi Malatya'ya yola çıktı.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Türkiye'nin yaşadığı büyük deprem felaketinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için ellerinden ne gelirse yapmaya hazır olduklarını söyledi. Yentür, psikolojik ihtiyaçların en az hayati ihtiyaçlar kadar önemli olduğunun altını çizerek bu kapsamda İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kurulan ve bir ilk olan Psikososyal Destek Ekibi  ile "Psikolojik İlk Yardım Desteği" vermek için yola çıktıklarını ifade etti.

09-02-202309-02-202309-02-202309-02-202309-02-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.