İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü TEKNOFEST Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü TEKNOFEST Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü TEKNOFEST bilgilendirme toplantıları devam ediyor. 15 Temmuz Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya ilçe TEKNOFEST sorumlusu şube müdürleri, ilçe sorumluları ve özel bürolarda görevli öğretmenler katıldı.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) İzmir İl Koordinatörü Banu Aras, TEKNOFEST'in amacı, sürecin aşamaları ve işleyişi ile ilgili bilgi verdi. Aras, okullara gerekli rehberlik ve desteğin sağlanması amacıyla TEKNOFEST il ve ilçe koordinasyon ekipleriyle yapılacak çalışmaları anlattı.

Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını arttırmak hedefiyle binlerce gencin hayallerini gerçekleştirmesi adına başlayan TEKNOFEST; 6. yılında da festival coşkusunu Türkiye'den başlayarak dünyanın dört bir yanına yaymak üzere tekrar yola çıktı. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2023'te İstanbul'da Atatürk Havalimanında düzenlenecek. Doğu ve batının buluşma noktası İstanbul merkezli teknoloji yarışmalarında yarışmacılar proje sunumlarını gerçekleştirecekler. Yarışmaların final etaplarının ise Ankara, İzmir, Aksaray ve Kocaeli'de yapılması planlanıyor.

27-10-202227-10-202227-10-202227-10-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.