İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından "Meme Kanseri Farkındalık Eğitimi" Düzenlendi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü her yıl ekim ayında gerçekleştirilen "Meme Kanseri Farkındalık Ayı" etkinlikleri kapsamında, il milli eğitim müdürlüğünde görev yapan kadın çalışanlara yönelik eğitim düzenledi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen eğitim, İl Sağlık Müdürlüğü Konak Üreme Sağlığı Bölgesel Eğitim Merkezi Eğitim Sorumlusu Dr. Lale TUNA tarafından verildi. Eğitimde meme kanseri ve meme muayenesi hakkında bilgilendirme yapıldı, katılımcılara Sağlıklı Hayat Merkezi Bilgi Notu, Kanser Tarama Bilgi Notu ve Kendi Kendine Meme Muayenesi Broşürü dağıtıldı.

Erken evrelerde tespit edilen meme kanserlerinin hem tedavileri daha başarılı olmakta hem de yaşam kalitesi önemli ölçüde artmaktadır. Bu sebeple yürütülen toplum tabanlı taramalar yolu ile kadınlarımızın olası bir kanser gelişimi durumunda kanser gelişim sürecini erken evrede, henüz klinik bulgular ortaya çıkmadan önce tespit etmek ve kadınlarda meme kanserine bağlı ölüm hızını düşürmek mümkün olabilmektedir.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.