İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen 2. İzmir Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü '2. İzmir Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni' İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger'in katılımı ile 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda yapıldı. 
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen 2. İzmir Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Programa İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mehmet Yiğit, Harun Yazar, Mehmet Tahir Büdün, Şemsettin Ünal, Medet Ekşi, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu,  'İzmir Bilim Olimpiyatları' koordinatörleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan program, İzmir Bilim Olimpiyatları koordinatörleri Dr. Mustafa Coşkun ve Ali Can Güllü'nün programı tanıtan sunumu ile devam etti. Sunumda 'İzmir Bilim Olimpiyatları'nın İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk kez 2019 yılında bilim olimpiyatları eğitimlerini yaygınlaştırmak, İzmir ilinde bilim olimpiyatları kültürü oluşturmak, ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarına katılımı arttırmak hedefiyle düzenlendiği belirtildi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Yiğit programın açılışında yaptığı konuşmada son yıllarda araştırmaya, teknoloji geliştirmeye yapılan katkı ve desteklerle Türkiye'nin, düşük ve orta düşük teknolojiden, orta yüksek teknoloji ülkesine dönüştüğünü belirtti. Eğitime yapılan büyük yatırımlarla, yeni eğitim paradigmasının okul öncesi eğitimden yükseköğrenime sistematik şekilde sürdürülmesiyle; evrensel düşünebilen, sorunlara çözüm üreten, kendini sürekli yenileyip geliştirilebilen bireyler yetiştirildiğini ve bunun yansımalarının uluslararası kuruluşların raporlarına yansıdığını söyledi. İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Yiğit, '2021 İzmir Bilim Olimpiyatları'na dört bine yakın başvuru yapıldığının altını çizerek "bilim olimpiyatları eğitimleriyle ve yarışmalarıyla bölgesel, ulusal ve uluslararası bilim olimpiyatlarına en fazla katılım sağlayan il olmayı hedefliyoruz" dedi. '2. İzmir Bilim Olimpiyatları Yarışmaları'nda lise ve ortaokul matematik ve bilgisayar alanlarına ek olarak; Türkiye'de ilk defa ortaokul fen bilimleri ve ilkokul alanları da dâhil edildiğinin altını çizen Yiğit, ödül alan öğrencileri tebrik etti.

İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger, 2. İzmir Bilim Olimpiyatları Ödül Töreni'nde yaptığı konuşmada, öğrencilerin bilim olimpiyatlarına hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger, çalışkan, adil ve köklerine bağlı iyi eğitimli gençlerle Türkiye'nin hak ettiği yere ulaşacağını söyledi.

 '2. İzmir Bilim Olimpiyatları'nda dereceye girenler ödüllerini aldı

Ödül töreni programı eğitici eğitimi alan öğretmenlere katılım belgelerinin verilmesiyle devam etti.

Programda daha sonra '2. Bilim Olimpiyatları'nda dereceye giren öğrencilere ödülleri ve hediyeleri takdim edildi. 'İlkokul', 'Ortaokul Fen Bilimleri', 'Ortaokul Matematik, Ortaokul Bilgisayar', 'Lise Matematik', 'Lise Bilgisayar' olmak üzere altı alandan ve 'Fen Bilimleri 5-6', 'Fen Bilimleri 7-8', 'İlkokul', 'Lise Bilgisayar', 'Lise Matematik', 'Ortaokul Bilgisayar 5-6', 'Ortaokul Bilgisayar 7-8', 'Ortaokul Matematik 5-6', 'Ortaokul Matematik 7-8' olmak üzere dokuz kategoride ödüller sahiplerini buldu. her sınıf düzeyinde ve her kategoride toplam 53 öğrenci madalya almaya hak kazandı.

Sınıflar bazında üçüncülük madalyası kazanan öğrencilere ödüllerini Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu verirken ikincilik madalyalarını İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir Büdün, birincilik madalyalarını ise İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun yazar verdi.

 Kategori bazında üçüncülük kazanan öğrencilere ödüllerini İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan takdim etti. 'İlkokul Kategorisi'nde Kaan Aykaş, 'Fen Bilimleri 5-6. Sınıflar Kategorisi'nde Berken Temel, 'Fen Bilimleri 7-8. Sınıflar Kategorisi'nde Cihan Bilge Orman,'Matematik 5-6. Sınıflar Kategorisi'nde Deniz Vural, 'Matematik 7-8. Sınıflar Kategorisi'nde Zeynep Beyza Alagöz, 'Lise Matematik Kategorisi'nde Eren Özilgili, 'Bilgisayar 5-6. Sınıflar Kategorisi'nde Yağız Efe Açıkel, 'Bilgisayar 7-8. Sınıflar Kategorisi'nde Can Sezgin, 'Lise Bilgisayar Kategorisi'nde Burak Işıner Eker ödül aldı.

Kategori bazında ikincilik kazanan öğrencilere ödüllerini İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şemsettin Ünal verdi.  'İlkokul Kategorisi'nde Kuzey Kaan Koltuk, Fen Bilimleri 5-6. Sınıflar Kategorisi'nde Eymen Güneş, 'Fen Bilimleri 7-8. Sınıflar Kategorisi'nde İzem Şimşekkan, 'Matematik 5-6.Sınıflar Kategorisi'nde Deniz Uras Örnek, 'Matematik 7-8. Sınıflar Kategorisi'nde Emre Noyan,''Lise Matematik Kategorisi'nde Burak Karataş, 'Bilgisayar 5-6. Sınıflar Kategorisi'nde Ozan Taşocak, 'Bilgisayar 7-8. Sınıflar Kategorisi'nde Kerem Bozkaya ve 'Lise Bilgisayar Kategorisi'nde İlayda Dilek madalya kazandı.

Kategori bazında birincilik ödülü alan öğrencilere madalyalarını İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger takdim etti.

21-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-202121-12-2021

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.