İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü "Şarkılar Bizi Söyler Projesi" Konserine Tüm İzmirlileri Bekliyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje kapsamında düzenlediği ve İzmir'in 30 ilçesinde verilecek Türk Sanat Müziği konserlerine tüm vatandaşlar davet ediliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Türk Müziği Eğitiminin yaygınlaşması için tüm Halk Eğitimi Merkezlerinde "Türk Müziği Enstrümanları Eğitimi" kursları ve "Türk Müziği Koro Çalışması" kursları açıldı. Bu kapsamda ayrıca "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesi ile Türk Müziği Korosu kurularak Halk Eğitimi Merkezlerinde koro çalışmaları ve eğitimler düzenlendi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje kapsamında çalışmalarına hemen başladı. İzmir'in 30 ilçesinin Halk Eğitimi Merkezlerinden toplam 1814 kursiyerle 40 Türk Sanat Müziği korosu kuruldu. Proje kapsamında faaliyet gösteren 40 TSM Korosu Ocak ayında önce kendi ilçelerinde ayrı ayrı konserler verecek, daha sonra Şubat ayı içerisinde tüm korist ve şeflerden oluşan ortak bir konser verecek. Ayrıca Ege bölgesinde Şubat ayı içerisinde farklı illerde konser performansları sağlanacak.

05-01-202305-01-202305-01-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.