İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sanat Atölyeleri kapsamında "ArtİZ Zeytin ve Kadın" Resim Sergisi Açıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sanat Atölyeleri kapsamında

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Sanat Atölyeleri çalışmalarını sürdürüyor. Sanat Atölyeleri Resim Atölyesinin hazırladığı "ArtİZ   Zeytin ve Kadın" temalı sergi  Arya Kamalı Uluslararası Kültür Sanat Merkezinde açıldı. Sergi 11 -17 Nisan tarihleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Sergi açılışına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Medet Ekşi, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zeynep Başdaş, Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan Çoker ve sanatseverler katıldı.  Açılış konuşmalarının ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sanat Atölyesinde yer alan öğretmen İlker Binaz'ın keman dinletisi gerçekleştirdi ve sergiye katılan ressamlara katılım belgesi verildi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sanat Atölyeleri Yürütücüsü Ertan Zorteymur 'un koordine ettiği sergide; Ayla Acet, Benan Aydın, Dilek Yıldırım, Elvan Çeliktuğ, Emel Çevikcan, Hatice Akar, Melek Gökçen, Özlen Öz, Zeynep Kaya ve Yeşim Gülseven'in eserleri sergileniyor.

"ArtİZ "Zeytin ve Kadın" resim sergisinde eserleri sergilenen ressam öğretmenler düşüncelerini şu cümlelerle dile getirdi: "Zeytin ve kadını tuvale dökmek; sesimizi, rengimizi, ruhumuzu duyarlılık ve zerâfetle dile getirmek, kadına ve ağaçların ilkine saygı ve sevgi amacıyla sergimizin hem kültürel mirasımıza katkı sunacağına hem de sanatseverlerin hayal dünyalarında yeni ufuklara yelken açmasına imkân sağlayacağına inanıyoruz."

12-04-202312-04-202312-04-202312-04-202312-04-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.