İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Portfolyo Projesi Belge Töreni Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Okul Portfolyo Projesi Belge Töreni Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Okul Portfolyo Projesi Belge Töreni, 15 Temmuz Şehitler Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Törene; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları İlker Erarslan ve Medet Ekşi, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Doç. Dr. Özden Ölmez Ceylan, Mevlane Akdeniz, Zeynep Başdaş, Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut, Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdal Şimşek, Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Üner, Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, Gaziemir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan törende Buca Fatma Saygın Anadolu Lisesi Müdürü Aytekin Alpaslan, Okul Portfolyo Projesi ile ilgili yaptığı konuşmada projenin başından itibaren sürecin içinde olduklarını dile getirerek çalışmanın kurumlar açısından oldukça verimli olduğunu dile getirdi. Bayraklı Osman Konakçı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Fatma Gülçin Çolakoğlu da proje kapsamında yapılan çalışmaların önemine değindi.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, yaptığı konuşmada kurumları geliştiren, değiştiren ve dönüştüren ölçütler olduğuna vurgu yaptı. Yaşanmış tecrübelerin ve bilimsel gerçekliği olan teorileri okulda uygulamanın, geliştirmenin ve bu sürecin takibini yapmanın önemine değinen Yentür, öğrenen ve öğreten okul iklimi oluşturmanın gerekliliğine değindi. Okul Portfolyo Projesi'yle okullarda yürütülen çalışmaların sistemli bir şekilde takip edilebildiğini, böylece kurumun öz değerlendirme yapabildiğini ve en önemlisi kurumsal hafızanın oluşmasının sağlandığını belirten Yentür, projenin uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Okul Portfolyo Projesi ile kurumların çalışmaları görünür kılınıyor

Okul Portfolyo Projesi ile kurumların; kurumsal hafızalarının oluşturulmasına katkı sağlanması, değişim ve dönüşüm süreçlerine rehberlik edebilecek göstergelerin bütüncül bir şekilde ortaya koyulması, kendi iç dinamiklerine özgü çalışmaların değerlendirilmesi, yapmış oldukları çalışmaların görünür kılınması amaçlanıyor.

2021-2022 Eğitim Öğretim yılında hayata geçirilen Okul Portfolyo Projesi, bu yıl 6 ana başlık ve 78 gösterge altında toplamda 1923 kurumun veri girişlerini tamamladığı bir süreç oldu. 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında yapılan değerlendirmeler sonucunda, farklı başlıklar ve çeşitli göstergelerde etkinlik gösteren 60 okul belge almaya hak kazandı. Belge almaya hak kazanan okullar şu şekilde: Aliağa ilçesinden Atatürk Ortaokulu, Şehit Murat Coşkun Ortaokulu, Habaş Mehmet Rüştü Başaran Bilim ve Sanat Merkezi, Aliağa Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Alp Oğuz Anadolu Lisesi; Bayraklı ilçesinden Belkıs Hitay Anaokulu, Durmuş Yaşar Anaokulu, Sıdıka Dilek Üstün Anaokulu, Durmuş Yaşar İlkokulu, Süleyman Eczacıbaşı İlkokulu, Selahaddin Eyyübi İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Uğur Sarıkaya Ortaokulu, Şehit Uğur Sarıkaya Ortaokulu,    Halit Özpirinç Anadolu Lisesi, Gazeteci Çetin Altan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Bayraklı Ali Osman Konakçı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Bergama ilçesinden Osman Nuri Ersezgin Ortaokulu,            Zübeyde Hanım Ortaokulu; Bornova ilçesinden Batı Anadolu Çimento Anaokulu, Batı Anadolu Çimento İlkokulu, İsmet Sezgin Ortaokulu, Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk Ortaokulu, Hasan Tahsin Özel Eğitim Meslek Okulu,            İzmir Fen Lisesi, Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi; Buca ilçesinden Gazi Anaokulu, Atatürk Anaokulu, 23 Nisan İlkokulu,          Makbule Süleyman Alkan Ortaokulu, Akşemsettin Ortaokulu, Şeyh Şamil Özel Eğitim Meslek Okulu, Fatma Saygın Anadolu Lisesi, Buca Necla-Tevfik Karadavut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi; Foça ilçesinden Gerenköy İlkokulu, Gaziemir ilçesinden Gazi Umurbey Anaokulu, Çağdaş Yaşam Öğretmen Nuriye Akman Anaokulu, Güzelbahçe     ilçesinden Güzelbahçe 60.Yıl Anadolu Lisesi, Karabağlar ilçesinden Karabağlar Mesleki Eğitim Merkezi, 15 Temmuz Şehitleri Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Karaburun ilçesinden Karaburun İlkokulu, Karaburun Anadolu İmam Hatip Lisesi, Karşıyaka ilçesinden Gülsefa Firdevs Kapancıoğlu İlkokulu,, Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu, Cihat Kora Anadolu Lisesi, Kemalpaşa ilçesinden Lütfü Ürkmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Konak     ilçesinden Salih İşgören İlkokulu, Gazi Ortaokulu, Misak-I Milli Ortaokulu, Şehit Ömer Halisdemir Bilim ve Sanat Merkezi, Menemen ilçesinden Sabahat Akşiray Özel Eğitim Uygulama Okulu III. Kademe, Şehit Ahmet Özsoy Fen Lisesi, Narlıdere            ilçesinden Mustafa Şık İlkokulu, Hasan İçyer Ortaokulu, Arkas Bilim ve Sanat Merkezi, Ödemiş      ilçesinden Yanbastı Kardeşler Anaokulu ve Bademli Şükrü Saraçoğlu İlkokulu, Seferihisar ilçesinden Atatürk Halk Eğitimi Merkezi, Tire ilçesinden Tire Mesleki Eğitim Merkezi, Tire Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisesi, Torbalı ilçesinden Zeliha Ömer Genç Kızılay Anaokulu, Şehit Uzman Onbaşı Mustafa Eser İmam Hatip Ortaokulu.

15-06-202315-06-202315-06-202315-06-202315-06-202315-06-202315-06-202315-06-202315-06-202315-06-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.