İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Öğretmenlere Yönelik Bilim Olimpiyatları Matematik Eğitimi Etkinliği

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Öğretmenlere Yönelik  Bilim Olimpiyatları Matematik Eğitimi Etkinliği

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, il genelinde görevli öğretmenleri Bilim Olimpiyatları sınavlarına hazırlamak amacıyla TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme programı kapsamında bir etkinlik düzenliyor. 5-9 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan "Bilim Olimpiyatları Matematik Eğitimi" etkinliği, öğretmenlere matematik alanındaki bilgi ve becerilerini artırmak için fırsat sunacak.

 

Proje Yürütücüsü olarak Prof. Dr. Engin BÜYÜKAŞIK' ın liderliğinde gerçekleşecek etkinlik, alanında uzman eğitmen kadrosuyla desteklenecek. Doç. Dr. Engin MERMUT, Dr. Selçuk SAĞBAŞ, Dr. Özlem MOĞOL, Ali Can GÜLLÜ, Yunus AL, Zafer YILDIRIM, Tezcan ÇETİNTAŞ gibi deneyimli isimler, öğretmenlere rehberlik edecek ve Bilim Olimpiyatlarına hazırlık sürecinde kılavuzluk yapacaklar.

 

Etkinlik, toplamda 5 gün ve 40 ders saati olarak planlanmış olup, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Matematik ve Bilim Atölyesi (MATEV) ev sahipliğinde gerçekleşecek. MATEV, bilimsel materyallerle donatılmış bir bilim atölyesi olarak öğretmenlere geniş bir eğitim ortamı sunmaktadır. Etkinlik sürecinde, atölye çalışmaları da gerçekleştirilecek ve öğretmenlere pratik uygulama fırsatları sunulacaktır.

 

Bu özel etkinlik, öğretmenlere matematikte derinlemesine düşünme ve yaratıcı problem çözme becerilerini kazandırmak amacıyla özel pedagojik yaklaşımları içermektedir. Ayrıca, proje kapsamında öğretmenlere deneyim paylaşımı ve iş birliği fırsatları da sunularak, katılımcıların birbirleriyle etkileşim içinde olmaları sağlanacaktır.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bu tür etkinliklerle öğretmenlerin mesleki gelişimine katkıda bulunmayı hedeflerken, öğrencilerin de daha iyi bir eğitim alabilmeleri için öğretmenlerini daha donanımlı bir şekilde yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

06-02-202406-02-202406-02-202406-02-2024

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.