İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenler Günü Etkinlikleri Kapsamında “Ayla” Filminde 700 Öğretmenle Bir araya Geldi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında unutulmayacak bir jest yaparak, tam 700 eğitimciyi “Ayla” filminde bir araya getirdi. Türkiye´nin 90. Oscar Ödülleri için "Yabancı Dilde En İyi Film" adayı olan Ayla’yı izlemenin keyfini yaşayan öğretmenler, birbiriyle tanışıp bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenler Günü Etkinlikleri Kapsamında “Ayla” Filminde 700 Öğretmenle Bir araya Geldi

21-11-201721-11-201721-11-2017

Bu sene İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen farklı çalışmalarla tüm hafta boyunca Öğretmenler Günü etkinlikleri hayata geçirilecek. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, etkinlikler kapsamında ilk olarak Türkiye´nin 90. Oscar Ödülleri için "Yabancı Dilde En İyi Film" adayı olan “Ayla” filminde 700 gönüllü öğretmen ve İl Milli Eğitim personeli ile bir araya geldi. Öğretmenliğin bir gönül işi olduğunu belirten Yahşi, 1950´de başlayan Kore Savaşı´na katılan Türk tugayındaki Astsubay Süleyman Dilbirliği´nin, anne ve babası öldürülmüş Koreli bir kız çocuğuna, savaş süresince kendi çocuğu gibi bakmasının anlatıldığı “Ayla” filminde duygulu anlar yaşadı.

Öğretmenler Günü dolayısıyla tüm hafta boyunca dağ yürüyüşü, öğretmenlerle kahvaltı, sinema, hatıra ormanı oluşturulması gibi etkinlikler gerçekleştirecek olan İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğü, içerik paylaşmak ve etkileşim oluşturmak için sosyal medyanın vazgeçilmez bir parçası haline gelen “hashtag” i de etkin bir şekilde kullanıyor. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, sosyal medyada açtığı #Tesekkurederimogretmenim etiketiyle tüm öğretmenlerimize başarılı ve özverili çalışmaları için teşekkür ediyor.

Öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çeken ve herkesin hayatına dokunan bir öğretmeninin olduğunu vurgulayan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, çektiği kısa videolarla da sosyal medyada gündem oluşturmaya devam ediyor.

Bu tür etkinliklerle öğretmenlerle bir araya gelen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, çocuklarımıza sadece akademik alanda başarılı öğrenciler olmayı değil, aynı zamanda iyi bir insan olmayı da öğreten tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.