İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Gelişim Akademisini Hayata Geçirdi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından mesleki gelişlim akademisi kuruldu. İzmir ilinde görev yapan tüm öğretmenlerin eğitim alacağı akademide, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde görev alan çalışanların da eğitime katılacağı belirtildi. Geçtiğimiz hafta Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Görevlisi Klinik Psikolog Mehmet DİNÇ tarafından il de görev yapan tüm Rehber Öğretmenlere eğitim verilmişti.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki Gelişim Akademisini Hayata Geçirdi

Eğitimin sürekli olarak kendini geliştirmek üzerine kurulu olduğunu söyleyen İzmir Milli Eğitim Müdürü Yahşi;  İzmir de öğretmenlerin kişisel gelişime ve öğrenmeye olan duyarlılıklarını gördükten sonra böyle bir proje yapmaya karar verdiklerini belirtti. 

Kendini yenile, geleceğe artı kat

29-03-2017

“Kendini yenile geleceğe artı kat” sloganı ile yola çıkılan projede eğitimin her aşamasında görev alan kişilerin mesleki gelişimlerinin desteklenmesi hedefleniyor.

Eğitimlerin, Üniversitelerle iş birliğine gidilerek eğitimde işbirliği protokolleri ile de destekleyerek alanında uzman akademisyenler tarafından da eğitimlerin verileceği belirtildi.

Şube müdürleri, eğitim yöneticileri, öğretmen ve tüm eğitim çalışanlarının eğitim alması hedeflenen Mesleki Gelişim Akademisinin ilk çalışması 04-05 Nisan 2017 tarihlerinde Prof. Dr. Aytaç Açıkalın tarafından yapılacak olup Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleşecek.

“Okul Yönetiminde Farklı yaklaşımlar” konusunun ele alınacağı 4 oturumluk seminerde ilk olarak okul müdürlerine ve müdür yardımcılarına eğitimler verilecek.

Eğitimin dinamik bir yapı olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “en iyi öğretmen sürekli kendisini yenileyen, çağa ayak uyduran ancak kendi öz kültüründen de uzaklaşmadan okumaya öğrenmeye hevesli olan öğretmendir.” dedi.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.