İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Mesleki Gelişim Akademisi” Etkinliğinde Prof. Dr. Acar Baltaş ile Eğitim Yöneticilerini Bir Araya Getirdi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Mesleki Gelişim Akademisi” Eğitim Etkinliğinde Prof. Dr. Acar Baltaş ile Eğitim Yöneticilerini buluşturdu. 2017 yılında Mart ayında başlayan seminerlerde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak alanlarında isim yapmış kişilerle öğrencileri bir araya getiren proje “Mesleki Gelişim Akademisi”  adı altında öğrenci ve öğretmenlere  vizyon katarak farklı bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Mesleki Gelişim Akademisi” Etkinliğinde Prof. Dr. Acar Baltaş ile Eğitim Yöneticilerini Bir Araya Getirdi

20-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-201720-10-2017

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği ‘’Potansiyeli Performansa Çevirmek’’ konulu “İlham Veren Buluşmalar” etkinliğinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, yine bir başka değerli konuk ile güzel bir eğitim çalışmasında, bu kez de eğitim yöneticileri ile bir arada olmaktan  duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Eğitim Yöneticiliğinde Tecrübe ve İletişim…

 Yahşi ’’Bugün tekrar bir araya gelmemize sebep olan kıymetli hocamızla birlikteyiz. Kendisi yöneticilikle alakalı paylaşımda bulunacak. Bizlerin her daim beslenmemiz ve bunun neticesinde güzel olanı paylaşıp okullarımıza alıp götürebilmemiz gerekiyor. Bunun altını her zaman çiziyorum.  Bu noktada Acar Baltaş hocamızın paylaşımı bizler için ufuk açacaktır. Yöneticilik yaparken okullarımızda daha iyi bir noktaya gelebilmek  için hem  tecrübeyi almamamız lazım hem de okumalarımızı daha iyi yapmalıyız. Ayrıca iletişim ve mevzuat noktasında hakimiyeti sağlamamız gerekli.’’dedi. İletişimin   önemini  vurgulayan  Yahşi , bu alanda değerli isimlerden biri olan Prof. Dr. Acar Baltaş’tan  profesyonel  olarak istifade etmenin önemini ifade etti.

Dünya için iyi bir insan yetiştirmek

Sunumuna katılımcıların sorularını kabul ederek başlayan Acar Baltaş; eğitimin sorunlarını fırsat eşitliği, niteliği ve bağımsız düşünce   olmak üzere  üç başlık altında topladı. Eğitimcilere; insan beynine çok güvenmeyin çünkü insanlar düşünürken sistematik olarak hata yaparlar diyen Baltaş Biz insanları değerlendirirken yaptıklarına ve davranışlarına bakarız. Buna karşılık insan kendisini değerlendirirken niyetiyle değerlendirir. Bu nedenle niyetinizi karşı tarafa doğru ifade ettiğinizden emin olun dedi.

Baltaş konuşmasında eğitimin amacını bireyin topluma katkı sağlayacağı verimli ve sağlıklı bir hayat için yapıcı bir yaklaşım geliştirmek olduğunu söyledi. Ergenlik çağının zorlu bir süreç olduğunun altını çizen Baltaş insanda davranış değişikliği yapabilmek için önce duyguları işin içine katmak gerektiğini belirtti.Öğretmenliğin temel amacının ‘’Dünya için iyi bir insan yetiştirmek’’ olduğunu ifade eden Baltaş  ancak böyle öğretmenler öğrencide iz bırakır dedi.

Programın sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Prof.Dr. Acar Baltaş’a  çiçek buketi takdim ederek teşekkür etti.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.