İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü "Matematik Öğretiminde Modelleme Aracı Olarak Origami Eğitimi"nin İkincisini Gerçekleştirdi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Okul Temelli Mesleki Gelişim (OTMG) eğitimleri kapsamında faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Bu faaliyetlerden biri de okul öncesi, sınıf ve ilköğretim matematik öğretmenlerine yönelik olarak ikincisi gerçekleştirilen "Matematik Öğretiminde Modelleme Aracı Olarak Origami Eğitimi". Söz konusu eğitimin ikincisi Uzman Erdinç Çalhan tarafından Cumhuriyet Eğitim Müzesinde verildi. Öğretmenlere kazanımlara uygun olarak geliştirilen matematiksel modelleme origami etkinlikleri tanıtıldı ve öğretmenlerin bu etkinlikleri deneyimlemeleri sağlandı. Bu eğitimle öğretmenlerin origami etkinliklerini matematik derslerinde uygulayarak öğrencilerin derse keyifle katılmalarını sağlamaları hedeflendi. Böylece öğretmenler etkinlik esnasında öğrencilerin matematiksel düşünme becerilerini geliştirecek ve kendilerini keşfetmelerini sağlacak zengin bir öğrenme ortamı oluşturabilecekler. Eğitimlerin üçüncüsü ise 8 Ağustos 2023'te farklı öğretmen gruplarıyla devam edecek.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.