İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kosovalı Mesleki ve Teknik Eğitim Dairesi Yöneticilerine Ev Sahipliği Yaptı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kosovalı Mesleki ve Teknik Eğitim Dairesi Yöneticilerine Ev Sahipliği Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in Kosova ziyaretinde gündeme gelen mesleki eğitimle ilgili talimatları doğrultusunda İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü; Türkiye ve Kosova arasındaki eğitimde işbirliği çalışmalarının mesleki eğitimde de derinleştirilmesi amacıyla Kosova Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Dairesi yöneticileri ve Meslek Lisesi yöneticilerine ev sahipliği yaptı.

Kosovalı eğitim yöneticileri ilk olarak İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür'e nezaket ziyaretinde bulundu. Ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Medet Ekşi tarafından Türkiye ve İzmir'deki Mesleki Eğitim uygulamaları, Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri ve Mesleki Eğitim merkezleri (Çıraklık Eğitimi) hakkında bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda; Milli Eğitim Bakanlığının nezdinde yürütülen ARGE, Sınai Mülkiyet, DÖSE ve Mesleki ve Teknik Eğitime yönlendirme faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Kosovalı eğitim yöneticileri toplantı sonrası Konak Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini, Alsancak Nevvar Salih İşgören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti, okullardaki çalışmalar ve işleyiş hakkında bilgi aldı. Heyet daha sonra İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'i makamında ziyaret etti. Programın 2. gününde Buca Necla-Tevfik Karadavut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini, Konak Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret eden heyet burada da mesleki eğitim hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Mesleki Eğitim alanında bilgi ve tecrübe paylaşımı yapan Kosovalı Mesleki Eğitim yöneticilerinin meslek liselerindeki işleyiş hakkında bilgi edinmeleri ve ülkelerine döndükleri zaman edinmiş oldukları bilgileri yaygınlaştırmaları hedefleniyor. Ayrıca bu kapsamda İzmir'de ve Kosova'da bulunan okullar arasında Kardeş Okul protokolleri imzalandı.

25-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.