İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, "İlkokul Öğrencilerinin Düşünme Becerilerinin Geliştirilmesi" Projesi Çalışmalarını Sürdürüyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü,

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ilkokul öğrencilerinin düşünme becerilerinin geliştirilmesi ile ilgili olarak başlattığı proje kapsamında çalışmaları devam ediyor.

İlkokul öğrencilerinin bilişsel esneklik seviyelerini ve girişimciliklerini arttırmayı hedefleyen projenin pilot uygulama kitapçığı hazırlandı. Düşünme süreçlerini zenginleştirmeyi, farklı problem durumları karşısında çözüme bakışlarını çeşitlendirmeyi ve öğrencilere felsefi bir bakış kazandırmayı amaçlayan proje çalışmasının öğrencileri aktif kılacak şekilde etkinlik tabanlı olarak yürütülmesi planlanıyor.

İlkokul 1., 2.,3. ve 4. sınıf seviyesinde uygulanacak proje kapsamında Mayıs ayında 10 ilkokulda pilot uygulamalar yapılması, Haziran ayında öğretmen eğitimlerinin gerçekleştirilmesi ve projenin ana etkinlik kitabının 2023-2024 eğitim öğretim yılı için hazır olması hedefleniyor.

17-04-202317-04-202317-04-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.