İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Türkiye Yazarlar Birliği İzmir şubesi arasında “Yazar/Şair Buluşmaları Projesi ” protokolü imzalandı.

İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Yahşi ve Türkiye Yazarlar Birliği İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Abbas Levent Ertekin tarafından imzalanan protokol kapsamında öğrencilerin milli ve manevi değerlerini özümsemiş, vatanına ve milletine bağlı, sosyal kültürel ve sanatsal unsurlara duyarlı bireyler olarak yetiştirilmesi hedefleniyor. 
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Türkiye Yazarlar Birliği İzmir şubesi arasında “Yazar/Şair Buluşmaları Projesi ” protokolü imzalandı.

24-01-201824-01-2018

 

Protokol töreninde söz alan İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Yahşi “Öğrencilerimizin akademik başarısının yanı sıra milli ve manevi değerlerine bağlı kültürel değerlerini tanıyan ve bu mirasa sahip çıkan, sanata ilgi duyan kendini bu alanda da ifade edebilen bireyler olarak yetişmesi bizim için çok önemli.” dedi.  Gazi Mustafa Kemal’in “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur” sözüne atıfta bulunan Yahşi “Bu toprakların renklerini, sesini, sözünü kısacası bu toprakların sanatını yüzyıllar sonrasına da taşıyabilmek için çocuklarımızı daha  donanımlı  yetiştirmeliyiz. Çocuklar bizim geleceğimizdir” diyerek İzmir il Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu ve benzeri projeleri her zaman desteklediğini ifade etti.

 

2018-2020 yılları arasında iki yıl boyunca devam edecek proje ile Türk tarihinde ve edebiyatında söz sahibi olan değerli şahsiyetler hakkında konferans, panel ve sempozyumlar düzenlenecek. Yerel araştırmacılar, tarihçiler, yazarlar okullarda öğrencilerle bir araya gelecekler. Konu ile ilgili etkinlik duyuruları ve afişler hazırlanacak.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.