İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İZMİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE TÜRK KIZILAY EGE BÖLGE KAN MERKEZİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

İZMİR İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE TÜRK KIZILAY EGE BÖLGE KAN MERKEZİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılay Ege Bölge Kan Merkezi arasında gönüllü kan bağışçısı kazanılması ve kan bağışçısı olma konusunda bilinçlendirme faaliyetlerinin yürütülmesi ile ilgili olarak iş birliği protokolü imzalandı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen protokolün imza törenine İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi ve Türk Kızılay Ege Merkezi Müdürü Dr. Barış Dolaş katıldı.

İlgili protokol, ülkenin ihtiyacı olan kan ve kan ürünlerinin gönüllü, düzenli ve bilinçli kan bağışçılarından karşılanması ve kan bağışı bilincinin toplumda yaygınlaştırılabilmesi amacıyla 2023-2024 eğitim öğretim döneminde, İzmir ilinde bulunan tüm okul ve kurumlarımızın kan bağışının önemini ve hayat kurtarıcı olduğunu vurgulayarak öğrencilerimizin yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmeye yönelik planlanacak çalışmaların genel ve temel esaslarını belirlemek amacıyla imzalandı.

İzmir'e Kan Gelecek

Protokolde söz alan Yahşi, ''Biliyoruz ki kan bağışı acil değil sürekli bir ihtiyaçtır ve devamlılığını sağlamak elzemdir. Muadili olmayan bu hayati sıvının bağışında bulunmak, insani bir ödevdir ve hepimizin katkıda bulunabileceği bir sorumluluktur.'' diyerek şöyle devam etti: ''İzmir eğitim ailesi olarak bu hassasiyetimizi toplumun her kesimine ulaştırmak, çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren kan bağışının hayati önemi noktasında bilinçlendirmek istiyoruz. Onlara, kan bağışının ne kadar değerli olduğunu öğretmek, insanlığa nasıl katkı sağlayabileceklerini göstermek için örnek olmak istiyoruz.  Bu minvalde Türk Kızılay'ımızla birlikte 30 ilçemizde "İzmir'e Kan Gelecek'' sloganı ile harekete geçiyoruz. Kan bağışı, yaşamları kurtarmak için elimizdeki en güçlü araçlardan biridir. Bir araya geldiğimizde büyük bir fark yaratabiliriz.

Protokol kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okul ve kurumlarda öğrenci ve öğretmenlere yönelik eğitimlerin yanı sıra kan bağışı ve kök hücre bağışı kampanyaları gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

 11-10-202311-10-202311-10-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.