İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile MÜSİAD İzmir Şubesi Arasında Mesleki ve Teknik Eğitim Alanında İş Birliği Protokolü İmzalandı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile MÜSİAD İzmir Şubesi Arasında Mesleki ve Teknik Eğitim Alanında İş Birliği Protokolü İmzalandı

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi arasında "Mesleki ve Teknik Eğitim Alanında İş Birliği Protokolü" imzalandı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde gerçekleştirilen protokol imza törenine İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür ve MÜSİAD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Temur katıldı.                                       

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile MÜSİAD arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarla MÜSİAD İzmir Şubesi'ne bağlı işletme ve sanayi kuruluşlarının iş birliğinde; okullardaki mesleki eğitim alanlarında öğrenci stajı, öğretmen eğitimi verilmesi ve öğrenci istihdamının sağlanması amaçlanıyor. Protokol ile mezunların niteliğini artırarak iş hayatına hazırlamak, öğretmenlerin mesleki gelişimine katkı sağlamak ve istihdamı artırmak hedefleniyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, ülkemizdeki kalkınmanın en önemli şartının üretim ve istihdam ilişkisinden geçtiğini söyledi. Yentür, bu sebeple mesleki ve teknik eğitim veren okullardaki mezunların istihdamının artırılması için MÜSİAD ile yapılan iş birliğinin oldukça önemli olduğunun altını çizdi. MÜSİAD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Temur; İzmir'de mesleki eğitim alanında iş birliği yaparak sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün üretilmesinde tüm imkânlarıyla katkı sunacaklarını ifade etti. Temur, bu iş birliği kapsamında önemli kazanımlar olacağına ve üretim amaçlı istihdamın artacağına inandığını belirtti.

21-07-202321-07-202321-07-2023

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.