İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Dokuz Eylül Üniversitesi arasında 'Lisansüstü Eğitimde İşbirliği Protokolü' İmzalandı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Dokuz Eylül Üniversitesi arasında 'Lisansüstü Eğitimde İşbirliği Protokolü' İmzalandı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Dokuz Eylül Üniversitesi arasında  'Lisansüstü Eğitimde İşbirliği Protokolü' imzalandı. Protokol imza törenine; Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Rektör yardımcıları, Buca Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, Genel Sekreter Engin Basmacı, Genel Sekreter yardımcıları katıldı.

Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı enstitülerde İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli öğretmenlerin lisansüstü eğitim almalarını sağlamak için hazırlanan protokolün imza töreni, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlük Binasında gerçekleştirildi.

Protokol imza töreninde konuşan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, protokolün amacının Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı enstitülerde öğretmenlerin lisansüstü eğitim alabilmelerinin, nitelikli ve lisansüstü eğitim alan birey sayısının artmasının sağlanması olduğunu söyledi. Öğretmenlerin akademik gelişimlerini çok önemsediklerini ifade eden Hotar, öğretmenlerin lisansüstü eğitim almalarını ve akademik gelişimlerini destekleyerek uzmanlaşmalarını sağlamanın onlara emanet edilecek çocukların geleceği açısından önemli olduğunu belirtti. Hotar, Hayat Boyu Öğrenme ilkesine bağlı olarak öğretmenlerin ilgi duyduğu alanda bilimsel çalışmaları ve literatürü takip etmelerinin yetiştirecekleri öğrencilerin tutumlarına da yansıyacağının altını çizdi. Hotar, emeği geçenlere teşekkür ederek protokolün hayırlara vesile olmasını temenni etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür sözlerine; öğretmenlerin eğitimine desteklerinden dolayı teşekkür ederek başladı. Türkiye'nin köklü üniversitesi olan Dokuz Eylül Üniversitesi ile iş birliği yapmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Yentür, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokollerden, işbirliği yapılan çalışmalardan ve olumlu sonuçlarından bahsetti. Cemil Meriç'in, ''bilgi sonu gelmeyecek bir fetihdir'' sözünü anımsatan Yentür, bilgi çağında öğretmenlerin kendini yenilemesinin ve geliştirmesinin önemimden bahsetti. Akademik bilginin ve teorinin birleşmesinin ufku geniş öğretmenlerin var olmasını sağlayacağını vurgulayan Yentür, Dokuz Eylül üniversitesi ile yapılan iş birliği sayesinde öğretmenlerin kendini geliştirme ve yenileme şansı bulacağının altını çizdi. Yentür, protokolün hayırlara vesile olmasını temenni ederek sözlerini sonlandırdı.

24-06-202224-06-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.