İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile BORSAV Arasında "Mesleki Eğitimde İş Birliği Protokolü" İmzalandı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile BORSAV Arasında

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İzmir Ticaret Borsası Eğitim, Kültür ve Sosyal Entegrasyon Vakfı (BORSAV) arasında tarım, tarıma dayalı sanayi ve gastronomi alanlarında, Mesleki ve teknik eğitim alt yapısını geliştirmek ve kurs programları düzenlenmek amacıyla "Mesleki Eğitimde İş Birliği Protokolü" imzalandı. İzmir Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirilen protokol imza törenine; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve BORSAV Başkanı Işınsu Kestelli ile İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu katıldı.                                        

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile BORSAV arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Halk Eğitim Merkezleri ile istihdam dışı kalmış gençlere çevrim içi ve yüz yüze meslek edindirme kursları açılması, ilkokul ve ortaokullar için bilgilendirme ve farkındalık programları düzenlenerek protokol kapsamında belirlenen alanlarda faaliyet gösteren liselerin tercih edilmesinin sağlanması amaçlanmaktadır. Ayrıca liselerde staj programları ve sektör temsilcileri ile buluşmalar organize edilerek bu liseler desteklenecektir. Mesleki ve teknik eğitim altyapısını geliştirecek çalışma ve kampanyalar ile tarım liseleri gibi iş birliğine konu alanlardaki liselerin yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. Bu çalışmalara ek olarak ulusal ve uluslararası fon kaynakları konusunda iş birliği yapılacaktır.

15-12-202215-12-202215-12-202215-12-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.