İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bakırçay Üniversitesi Arasında "Eğitimde İşbirliği Protokolü" İmzalandı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bakırçay Üniversitesi Arasında

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakırçay Üniversitesi arasında 'Eğitimde İşbirliği Protokolü' imzalandı. Bakırçay Rektörlük hizmet binasında gerçekleştirilen 'Eğitimde İşbirliği Protokolü' imza törenine, Bakırçay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Berktaş ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür,  Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Prof. Dr. Abdulkadir Hızıroğlu, Prof. Dr. Alparslan Kadir Devrim, Genel Sekreter Osman Ülgen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan katıldı.

Hizmet içi eğitim, eğitimin alt yapısının iyileştirilmesi, öğretim süreçlerinin değerlendirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi gibi konuları kapsayan protokol ile lise öğretim programlarının uluslararası akreditasyonu gibi konularda katkıda bulunabilecek insan kaynağının da yetiştirilebilmesi hedefleniyor. Protokol kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan yönetici, öğretmen ve öğrencilerin Bakırçay Üniversitesi birimlerini ziyaret ederek buralarda bulunan laboratuvarların, atölyelerin ve teknik donanımların kullanılmasına ve ayrıca üniversiteye ait Merkezi Araştırma Laboratuvarları bünyesinde araştırmalar yapılmasına olanak sağlanıyor.

Protokol kapsamında öğrenci ve öğretmenler üniversite kütüphanesinden yararlanabilecek. 'Eğitimde İşbirliği Protokolü' kapsamında İzmir'deki öğretmen, yönetici, öğrenci ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına yönelik eğitimlerin planlanmasını, ortak uluslararası ve yerel projelerin geliştirilmesini planladıklarını ve pek çok faydalı bilimsel etkinlik ve projenin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

28-09-202228-09-202228-09-202228-09-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.