İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Farklı Etkinliklerle Misafir Öğrencilere Moral Veriyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Farklı Etkinliklerle Misafir Öğrencilere Moral Veriyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrası İzmir'de misafir edilen öğrencilere yönelik farklı etkinliklerin yer aldığı atölyeler başlattı.

İzmir'de; Urla Devlet Demiryolları Dinlenme Tesisleri, Seferihisar Polis Moral Eğitim Merkezi, Gümüldür Devlet Su İşleri, Çiğli KYK Cihannüma Kız Öğrenci Yurdu, Buca Hacı Ahmet Tatari KYK Erkek yurdu ve Yeni Foça Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde misafir edilen çocuklara yönelik eğitici ve aynı zamanda eğlenceli etkinlikler planlandı. Misafir öğrenciler için çeşitli çocuk oyunları, seramik işleri, ebru sanatı, masal ve yaratıcı yazarlık, akıl ve zekâ oyunları gibi farklı atölyelerin yer aldığı etkinliklerle kendilerini İfade alanları bularak keyifli vakit geçirmeleri hedeflendi. Bu kapsamda ilk olarak Urla Devlet Demiryolları Dinlenme Tesislerinde gerçekleştirilen masal ve resim atölyesine Urla'ya yerleşen misafir öğrenciler katıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü depremden etkilenen çocuklar gibi yetişkinlere de yönelik planlamalar yaptı. Depremzede vatandaşlarımız için Halk Eğitimi Kursları açılacak ve misafir bulundukları yere en yakın merkezde bu kursları almaları sağlanacak.

22-02-202322-02-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.