İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (YÖGEP)' Eğitimleri Başladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (YÖGEP)' Eğitimleri Başladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen   'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (YÖGEP)' eğitimlerine başladı.

Eğitimlere İzmir'in 30 ilçesinden 1339 okul ve kurum yöneticisi katılacak. Bu kapsamda 38 hizmet içi eğitim verilecek. 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı açılış töreni Buca Işılay Saygın Anadolu Güzel Sanatlar Lisesinde gerçekleştirildi. Törene, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehtap Gemici, Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş, YÖGEP eğiticileri ve okul yöneticileri katıldı.

Açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Işılay Saygın Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı mini konserin ardından Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş bir konuşma yaptı. Güneş yaptığı konuşmada hızla değişen ve gelişen dünyada, yöneticilerin kendisini geliştirmesinin ve yetiştirmesinin önemine değinerek emeği geçenlere teşekkür etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı'nın ilk toplantısının açılışında bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yentür, öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin sistemin en önemli unsurları olduğuna dikkat çekti. Yentür, okul yöneticilerinin geliştirilen çalışmaları eğitim öğretimin tüm alanlarında yaygınlaştırmasının önemli olduğunu belirtti. Bir toplumun öğretmeni kadar güçlü olduğunun altını çizen Yentür bu noktada eğitim sisteminin daha güçlü bir noktaya gelmesinde okul yöneticilerine önemli roller düştüğünü söyledi.

 Buca Kaymakamı Mahmut Nedim Tunçer, 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı'nın hayırlara vesile olmasını dileyerek sözlerine başladı. Tunçer, öğretmeni ve öğrencisiyle bir bütün olarak okulların gelişmesi için okul müdürlerine önemli roller düştüğünü belirtti ve dünyada yaşanan değişimler, gelişmeler karşısında mesleki gelişimin önemli olduğunun altını çizdi.

Okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı'nda eğitimler dört modül olarak planlandı. Eğitimlerin ilk modülünde 'Öğretmenin Güçlendirilmesi, Başarı Farklarının Azaltılması', 'Yetenek Yönetimi', 'Deneyim Paylaşımı' konuları ele alınacak. İkinci modülde ise 'Takım Kurma ve Yönetme, İletişim', 'Kültür ve Medeniyetimizde Eğitim', 'Rehberlik ve Psikolojik Danışma ile Özel Eğitim', 'Protokol ve Sosyal Davranış Kuralları' konularında eğitimler verilecek.

'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı' 3. Modülde 'Okul İklimi ve Kurum Kültürü', 'İnceleme ve Soruşturma Teknikleri',  'Finansal Kaynakların Yönetimi', 'Milli Eğitim Mevzuatı' konuları ele alınacak. Programın 4. modülünde ise 'Proje Yönetimi', 'Dijital Beceriler', Okul Güvenliği', 'Ölçmede Yeni Yaklaşımlar', 'Yönetim Bilişim Sistemleri' konularında eğitimler verilecek. 

18-04-202218-04-202218-04-202218-04-202218-04-202218-04-202218-04-202218-04-202218-04-202218-04-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.