İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü EBA Ekibi Yaz Okulu İle Öğrenci, Öğretmen ve Veliler İçin Aralıksız Çalışıyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü EBA Ekibi Yaz Okulu İle Öğrenci, Öğretmen ve Veliler İçin Aralıksız Çalışıyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü EBA Ekibi tarafından organize edilen yaz okulu eğitimleri, konusunda uzman personel tarafından müdürlüğün hizmet binasında gerçekleştiriliyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 2017 yılından itibaren 'RoboKod İzmir Yaz Okulu' adı altında öğrencilere yönelik robotik ve kodlama eğitimleri gerçekleştiriliyor. Bu yıl öğrencilerin yanı sıra öğretmen ve velilere yönelik de eğitimler planlandı.

İzmir EBA Ekibi; resmi ve özel ilkokul, ortaokul, lise ve dengi okulların öğrencilerine yönelik, aritmetik düşünme, problem çözme, el göz koordinasyonu ve 21.yy becerilerinin (Öğrenme ve Yenilenme Becerileri, Yaratıcılık ve Yenilenme, Eleştirel Düşünme ve Problem Çözme, İletişim ve İşbirliği, Bilgi, Medya ve Teknoloji Becerileri, Bilgi Okur-yazarlığı, Medya Okur-yazarlığı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT) Okur-yazarlığı, Yaşam ve Meslek Becerileri, Esneklik ve Uyum, Girişimcilik ve Öz-Yönelim, Sosyal ve Kültürlerarası Beceriler, Üretkenlik ve Sorumluluk, Liderlik ve Sorumluluk) kazandırılması, günümüzde hızla gelişen ve değişmeye devam eden Bilişim Teknolojilerinin ve FATİH Projesi EBA içeriklerinin öğrencilere aktarılması amacıyla kolları sıvadı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevli İzmir EBA İçerik Geliştirme Ekibi koordinasyonunda, İzmir genelinde Robotik Kodlama, STEM, Yapay Zekâ, Veri Bilimi, Temiz Enerji, Fotoğrafçılık, Ahşap Atölyesi, Satranç, Drone Tasarımı, Beden Perküsyonu, Özel Eğitim öğretmen, öğrenci ve velilerine yönelik olarak Haziran - Temmuz - Ağustos aylarında 27 yaz okulu eğitimi planlandı.

Yıl içinde Ege Üniversitesi iş birliği ile düzenlenen 'Özel Eğitim Buluşmaları' yoğun talep görünce yaz okulu kapsamında da Haziran ayında öğrenci, veli ve öğretmenlere yönelik, 'Oyunlar Çocuk Seçmez', 'Çocuklarda Sosyal-Duygusal Farkındalık Becerilerinin Gelişimi ve Önemi', 'Duygu Farkındalığı','Özel Yetenekli Çocuğun Ailesi Olmak' ve 'Kapsayıcı ve Gelişen Bir Öğretmen Olmak'başlıklarında gerçekleştirildi. Ayrıca Robotik Kodlama malzemesi ve BT Sınıfı olan okullarda da yaz okulu kapsamında RoboKod Robotik ve Kodlama eğitimleri, İzmir EBA Ekibi koordinasyonunda ve Halk eğitimi programlarında yer alan modüller doğrultusunda planlanıyor.

04-07-202204-07-202204-07-202204-07-202204-07-202204-07-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.