İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Depremzedelerin Gıda İhtiyacına Destek Olmak İçin Var Gücüyle Çalışıyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Depremzedelerin Gıda İhtiyacına Destek Olmak İçin Var Gücüyle Çalışıyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye'nin yaşadığı felaket sonrası depremzedelerin hayati ihtiyaçlarına yönelik çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

İzmir'in Halk Eğitimi Merkezleri ve okullarının tedarik ettiği gıda, giyim ve hijyen amaçlı hazırladığı koliler ilk günden itibaren düzenli olarak İzmir Valiliği koordinesinde depremden etkilenen bölgelere gönderilemeye devam ediyor.İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Birimi Ekibi (AKUB)arama kurtarma faaliyetlerine destek oluyor. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Psikososyal Koruma, Önleme ve Krize Müdahale Ekibinde yer alan 102 gönüllü Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışman grubu ile psikolojik ilk yardım amaçlı psikososyal destek çalışmaları başlatıldı.

İzmir'in eğitim camiası tüm imkanları ile depremzedelere yemek hizmeti sağlıyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm okullarda gönüllülük esası ile gece gündüz çalışan öğrenci, öğretmen, veli ve İzmir halkı imkanları doğrultusunda gıda yardımına destek olmaya devam ediyor. İçinde ekmek, gıda malzemelerinin yer aldığı ve seyyar mutfak özelliği taşıyan tırlar yemek ikramına başladı. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü AKUB ekibi, kurulumunu yaptığı Osmaniye Atatürk Lisesi çadır alanında malzeme-yemek dağıtımı yapıyor ve çadır alanı yönetim faaliyetlerini yürütüyor.

Torbalı Halk Eğitimi Merkezi tarafından aralıksız olarak tatlı-tuzlu kurabiyeler, ayrıca özel bir tarif ve yöntemle hazırlanan bebek mamaları depremzedelere gönderiliyor.

Menemen Erdinç Ahmet Cengiz Mesleki ve Teknik Anadolu LisesiGıda Bölümü öğretmen ve öğrencileri, deprem bölgesine gönderilmek üzere 20000 adet ekmek üretip depremzedelere gönderdi.

Torbalı Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi deprem bölgelerine gönderilmek üzere soğuk kumanya hazırlıyor.

Bergama Bakırçay Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi Yiyecek-İçecek Hizmetleri atölyelerinde öğretmen ve öğrencilerekmek, poğaça ve çörek üretiyor.

Karşıyaka Suzan Divrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek- içecekHizmetleri atölyelerinde depremzedelere ulaştırılmak üzere kumanya üretimi gerçekleştiriliyor.

Bornova Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi mutfak ekipmanlarıile Adıyaman'a ulaştı. Okul Müdürü İsmail Eray Dursun, okulun 4 öğretmeni ve gönüllü 5 öğretmen ile birlikte10 kişilik ekip Adıyaman TOKİ Akşemseddin İlkokulu'nda sıcak yemek üretimine başladı.

Bayraklı Ali Osman Konakçı Yiyecek- İçecek Hizmetleri Alanı öğretmen ve öğrencileri destek olan firmalardan gelenun, yağ, yumurta, maya, şeker, tuz gibi malzemelerle hergün 2.500-3.000 adet poğaça üretip Adıyaman'a gönderiyor.

Konak Nevvar Salih İşgören Eğitim Kampüsü-5 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gönüllüleri önce Kahramanmaraş Türkoğlu'ndaki depremzedelere gönderilmek üzere tam kapasite ekmek üretimi gerçekleştirdi. Ardından Müdür Yardımcısı Mehmet Dayıoğlu, okulun 2 öğretmeni ve2 aşçısından oluşan 5 kişilik ekip; malzemelerin bulunduğu ve seyyar mutfak özelliği taşıyan tırlarla İzmir'den yola çıktı. Kahramanmaraş Türkoğlu YıldızkentŞehit Şeref Ortaokulunda bulunan tırların mutfağında günün her saatinde sıcak çorba çıkarılıyor ve günde 2 öğün yemek ikramı yapılıyor.

12-02-202312-02-202312-02-202312-02-202312-02-202312-02-202312-02-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.