İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Coğrafya Öğretmenlerine Yönelik Eğitimlere Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Coğrafya Öğretmenlerine Yönelik Eğitimlere Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan Mesleki Gelişim Akademisi çalışmaları kapsamında, 'Coğrafyada Kanıta Dayalı Öğretim Teknikleri ile Çevre Sorunlar'ını ele alan eğitimde öğretmenler bir araya geldi. Namık Kemal Lisesi Konferans Salonunda gerçekleşen eğitime İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdal Şimşek, Dokuz Eylül Üniversitesi Coğrafya Eğitimi Anabilim Dalında görevli Prof. Dr. Hasan Çukur, Coğrafya Öğretmeni Hakan Türkoğlu ve Coğrafya öğretmenleri katıldı.

Alanında en çok ihtiyaç duyulan konu başlıklarının belirlendiği 'Mesleki Gelişim Akademisi'nde, teknolojinin tüm olanakları kullanılarak oluşturulan uzaktan eğitim buluşmalarının yanı sıra yüz yüze yapılan eğitim seminerleri ve atölye çalışmaları da yer alıyor. İzmir ilinde görev yapan Coğrafya öğretmenlerine yönelik eğitimlerden ilki Namık Kemal Lisesi Konferans Salonunda 'Coğrafya Öğretiminde Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları' başlığı ile gerçekleştirilmişti. İkinci eğitimde ise; Dokuz Eylül Üniversitesi Coğrafya Eğitimi Anabilim Dalında görevli Prof. Dr. Hasan Çukur ve Coğrafya Öğretmeni Hakan Türkoğlu "Coğrafya'da Kanıta Dayalı Öğretim Tekniği Dendrokronolojiyle Çevre Sorunları" başlıklı eğitimde öğretmenlerle bir araya geldi.

Prof. Dr. Hasan Çukur yaptığı konuşmada program içeriği hakkında genel bir değerlendirme yaptıktan sonra çevre sorunlarının çözümü için öğrencilerin keşif yoluyla nasıl yönlendirilebileceğine dair örnekler verdi. Eğitimin hazırlanmasında emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür; Hayatta baktığımız her yerde Coğrafyanın görülebileceğini ifade etti. Yentür, öğrencilere bu konuda tam donanımlı bir eğitim verilmesinin altını çizdi. Yentür, çocukların akademik bilginin yanı sıra edindikleri bilgileri hayatın içinde kullanmalarının önemine değindi. Yeni neslin kabiliyet ve ilgi alanları göze alındığı zaman Coğrafyanın bu anlamda kıymetli olduğunun altını çizdi. Yentür, katılımcılara ve bu eğitimde emeği geçen herkese teşekkür etti.  

Program sonunda, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür Prof. Dr. Hasan Çukur'a, Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdal Şimşek Coğrafya Öğretmeni Hakan Türkoğlu'na Teşekkür belgelerini takdim etti.

16-05-202216-05-202216-05-202216-05-202216-05-202216-05-202216-05-202216-05-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.