İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bir İlke Daha İmza Attı; "Okul Öncesi Etkinlik Kitabı- İZMO" Miniklerle Buluşacak

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bir İlke Daha İmza Attı;

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü çocukları İzmir'in kültürel dokusuyla erken yaşta temas ettirip iç dünyalarında merak duygusu uyandırmayı hedefi ile yola çıktı ve "Okul Öncesi Etkinlik Kitabı- İZMO" için hazırlıklarını tamamladı.

Yaşamın en kıymetli dönemi olan okul öncesi eğitime masal, oyun, şarkı gibi eğlenceli öğretim tekniklerini ekleyerek, minik hafızalarda İzmir'in kültüründen iz bırakmanın amaçlandığı İZMO için uzun süren titiz çalışmalar yapıldı. Ekip bu yolda en büyük uğraşlarının erken çocuklukta okul öncesi eğitime başlayan her bir çocuğun yaşadığı kültüre uyumu ile özgüvenini ve özsaygısını güçlendirmek olduğunu ifade etti. Önce kitap yazım komisyonunun çalışmalarını değerlendirmek üzere İzmir'de görev yapan alanında yetkin öğretmenler tarafından "inceleme komisyonu" oluşturuldu. İnceleme komisyonuna görev yapan Derya Gül Sinem Şahiner ve Ayben Demirkaya'nın İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirdiği kitabın detaylı tanıtımının ardından yapılması gereken son düzenlemeler için çalışmalar hızlandırıldı.

Okul öncesi eğitimde bir ilke imza atacak İZMO miniklerle buluşmaya hazır hale geldi

Yol haritasının erken çocukluktan itibaren şehre ait temaları oyun-hikaye-müzik yolları ile aktarma olarak belirlendiği İZMO Okul Öncesi Etkinlik Kitabı; şehrin coğrafi özelliklerini, tarihini, kültürel zenginliklerini, tarım ürünlerini, sosyal imkanlarını, oyunlarını kapsayan 5 farklı modül, 23 tema ve 46 etkinlikten oluşuyor. Şehri tanıtıp öğretirken kitaba özel yazılmış şarkıları, psikolojik sağlamlığı güçlendirmeye yönelik hikayeleri, değerler eğitiminin öğelerini, aktif katılımlı etkinlikleri ile öğrenmeyi etkili ve eğlenceli kılmayı hedefliyor. Kitap, okul öncesine yönelik kapsamlı ve çok duyulu yaklaşımla çocukların tüm becerilerini geliştirmelerine yardımcı olurken aynı zamanda onları neşeli, akılda kalıcı ve kültürel açıdan anlamlı bir deneyime misafir ediyor. İZMO'nun başından geçen maceralar İzmir'de yaşayan okul öncesi dönemindeki çocuklara İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bir armağanı olarak sunulacak. Anlatımlarının, şefkatli mesajlar, dostluk ve empati çerçevesinde çocuklara anlayabilecekleri bir dil ile sunulmasına özen gösterilen İZMO, yeni eğitim öğretim döneminde okul öncesi öğrencilere eşlik edecek ve değerli eğitimcilerin öğretmenlik sanatıyla zenginleştirdiği uygulamalarla çocuklara güzel anılar bırakacak.

13-01-202313-01-202313-01-202313-01-202313-01-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.