İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim Olimpiyatları Eğitiminde Hakkârili Öğrencileri Misafir Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilim Olimpiyatları Eğitiminde Hakkârili Öğrencileri Misafir Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 4 yıldır verilmekte olan İzmir Bilim Olimpiyatları Eğitimine Hakkârili öğrencileri de dâhil etti. Böylece uzaktan eğitim portalına dâhil edilen öğrenciler İzmir Bilim Olimpiyatları eğitimlerine katılma fırsatı buluyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen, İzmir genelinde ortaokul ve lise öğrencilerinin Bilgisayar ve Matematik, ortaokul öğrencilerinin ve ilkokullarda 3 ve 4. Sınıf öğrencilerinin Fen derslerinden eğitim aldığı Bilim Olimpiyatları Eğitimi 4 yıldır sürdürülüyor. Söz konusu eğitimlere an itibari ile 1036 öğrenci katılıyor. İzmir Bilim Olimpiyatları eğitimlerinde görev alan öğretmenler bu konuda 10 yıllık tecrübeye sahip ve 4 yıldır bu eğitimleri uzaktan eğitim portalından yürütüyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hakkârili öğrencileri uzaktan eğitim portaline dâhil ederek sahip olunan bilgi birikiminin bu öğrencilerle paylaşılıp eğitimlerden yararlanmalarını sağlamayı ve olimpiyat eğitimi atmosferi oluşturarak bilim olimpiyatlarının yaygınlaştırılmasını hedefliyor.

Uzaktan Eğitim Portalına katılan Hakkârili öğrenci ve öğretmenler İzmirli öğrenci ve öğretmenlerle aynı anda derse dâhil oluyor, canlı derslere girebiliyor, ders kayıtlarını izleyebiliyor, öğretmenlerin ve yöneticilerin paylaştığı dokümanları görebiliyor, kendileri doküman paylaşabiliyor, deneme sınavlarına katılabiliyor ve ek ders tanımlaması yapabiliyor. Öğrenci devam/devamsızlıkları, sınav soru başarı oranları gibi istatistikler ve dijital ayak izleri takip edilebiliyor.

28-04-202228-04-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.