İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü " Aile Okulu Projesi" Kapsamında Muhtarlara Yönelik Eğitimlere Devam Ediyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu "Aile Okulu Projesi" kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü muhtarlara yönelik eğitimlerine devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde,  Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce yürütülen "Aile Okulu Projesi" kapsamında İzmir'de verilen kurslara velilerden sonra muhtarlar da dahil edildi.

Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü proje kapsamında; Urla Yılay Hakan Çeken Kültür Merkezi'nde muhtarlara yönelik eğitimler verildi. Urla Halk Eğitimi Müdür yardımcısı Yasemin Yıldırım'ın verdiği eğitimlerin sonunda kursiyerler aldıkları eğitimden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Dikili İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; Halk Eğitimi Merkez binasında muhtarlara yönelik olarak "Ailelerde Trafik Bilincinin Geliştirilmesi İş Birliği Protokolü" içeriği ile Aile Okulu Projesi eğitimlerini hayata geçirdi.

Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de "Aile Okulu Projesi" kapsamında eğitimlere başladı. Hükümet Konağı Konferans Salonunda Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Serpil Güzel tarafından verilen eğitimlere muhtarlar katıldı. Eğitimlerde; çocukların sosyal, duygusal olarak desteklenmesi hedeflendi.  Aile içinde olumlu davranış kazandırma yöntemlerine ışık tutması amacıyla aile içi iletişim becerileri, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktiviteler şeklinde 8 farklı konu başlığı ele alındı.

Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; Adnan Menderes Anadolu Lisesi Toplantı salonunda muhtarlara yönelik bir eğitim düzenledi. Aile Okulu Projesi kapsamında verilen eğitim muhtarlardan tam not aldı.

İzmir'in ilçelerinde "Aile Okulu Projesi" kapsamında verilen eğitimler aralıksız devam ediyor. Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise muhtarlara yönelik olarak ailede ilk yardım, çevre ve iklim değişikliği, trafik öğreniyorum ve madde bağımlılığı farkındalık eğitimleri konu başlıkları ile eğitimlerini planladı.

17-01-202317-01-202317-01-202317-01-202317-01-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.