İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 24 Kasım Öğretmenler Gününde Ses Getiriyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 24 Kasım Öğretmenler Gününde Ses Getiriyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü çeşitli etkinliklerle kutluyor. Öğretmenler Günü'nü tüm hafta boyunca farklı çalışmalarla ele alan Müdürlük, ses getiren etkinlikleri hayata geçiriyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü için kentteki tüm öğretmenleri kapsayan birbirinden farklı etkinlikler planladı. Bu kapsamda düzenlenen ilk etkinlik öğretmenler arası spor müsabakaları oldu. İzmir'in farklı ilçelerinde görev yapan öğretmenlerin kurduğu takımlarla futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi ve zekâ oyunları turnuvaları hız kesmeden devam ediyor.

Etkinlikler Hafta Boyu Devam Edecek

Söz konusu etkinlikler bu müsabakalarla sınırlı değil. 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında birçok ilçede faaliyetler planlandı. Tıp ve uygarlıklar tarihine adını altın harflerle yazdıran Bergama ve dünyanın en büyük açık hava müzelerinden biri olan Selçuk Tarihi Ören Yeri ziyaretleri, etkinlikler kapsamında öğretmenleri bekliyor olacak.

Çeşme, Foça ve Urla'da ücretsiz vapur gezileri ile öğretmenler keyifli anlar geçirirken İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde sanatçı öğretmenler ile sanat eğitimi üzerine söyleşiler gerçekleştirilecek.

'Vefa Buluşmaları' etkinliği ile Narlıdere Huzurevinde yaşamını sürdüren emekli öğretmenleri de unutmayan Müdürlük, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde onlarla bir araya gelecek.

Su kaynakları, doğası, yürüyüş alanları ve doğal güzelliği ile kültürel ve tarihi bir gezi rotası olan Balçova'da öğretmenler doğa yürüyüşü ve doğada kahvaltı etkinliğinde buluşacak.

Her yıl 24 Kasım Öğretmenler Gününde yeni fidanlarla 'Buca Hatıra Ormanı'nı büyüten Müdürlük, şehit öğretmenleri de kabirleri başında yâd edecek. Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın anısına çekilen TRT ortak yapımı 'Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!' filmi 24 Kasım'da İzmir Optimum Cinema'da tüm öğretmenler için ücretsiz gösterime sunulacak.

Özel canlıların doğal yaşam koşulları göz önünde bulundurularak tasarlanmış, tematik akvaryumlar ve en ince detayına kadar düşünülmüş muhteşem su altı sergi alanlarının bulunduğu Bayraklı Westpark Akvaryumu, 24 Kasım- 3 Aralık tarihleri arasında kentteki öğretmenler tarafından ücretsiz gezilebilecek.

24 Kasım Öğretmenler Gününü hafta boyunca birbirinden farklı etkinliklerle kutlayacak olan Müdürlük, tüm etkinliklerin öğretmenler için ücretsiz olacağını duyurdu.

"Milletimizin Gururu Öğretmenlerimiz"

24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, şu ifadeleri kullandı: "Mesleğini sınıf duvarlarının ötesine taşıyarak eşine az rastlanır bir özveriyle çalışan değerli öğretmenlerimiz, her daim milletimizin gururudur. Onlar için ne yapsak ne söylesek az kalır. Al bayrağın gölgesinin düştüğü her yerde, geleceğin güçlü ve müreffeh Türkiye'sini inşa etmek üzere şehir merkezinden en uzak köylere kadar tek ses tek yürek kenetlenen tüm meslektaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Millet mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e başöğretmenlik ünvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü gönülden kutluyor, terör saldırılarında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

22-11-202322-11-202322-11-202322-11-202322-11-202322-11-202322-11-202322-11-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.