İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü '21. Yüzyıl Becerileri İçin Yönetici Yeterliklerini Geliştirme Projesi'ni Başlattı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü '21. Yüzyıl Becerileri İçin Yönetici Yeterliklerini Geliştirme Projesi'ni Başlattı

'21. Yüzyıl Becerilerinin Yönetim Süreçlerine Etkisi' ve 'Bilgi Çağında Lider Olmak ' konulu eğitimler 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonunda verrildi. Proje eğitimleri; İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür ve Dr. Özden Ölmez Ceylan'ın konuşmacı olarak yer aldığı programla başladı.

Eğitim; yöneticilerin 21. yüzyıl becerileri bağlamında liderlik anlayışlarının geliştirilerek kurumsal kapasitenin güçlendirilmesi amacıyla gerçekleştiriliyor. Proje, yöneticilerin profesyonel gelişimlerine katkıda bulunmak, motivasyonlarının artırılmasına yardımcı olmak ve eğitim ortamlarında 21. yüzyıl becerilerini kazanması için öğrenci performansının geliştirilmesine liderlik etmelerini sağlamak amacını taşıyor.

Projede, İzmir ili genelinde gönüllü 30 yöneticinin katılımı ile beş aşamalı bir eğitim süreci planlandı. Eğitimlerin ilki '21. Yüzyıl Becerilerinin Yönetim Süreçlerine Etkisi' konu başlığı ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür ve 'Bilgi Çağında Lider Olmak' konu başlığı ile Dr. Özden Ölmez Ceylan, tarafından verildi.

Bu eğitimlerle yöneticilerin; 21.yüzyıl becerilerinin neler olduğunu tanımaları, 21.yüzyıl becerileri ile liderlik ilişkisi hakkında bilgi sahibi olmaları, çatışma yönetimi hakkında bilgi sahibi olarak eleştirel düşünme, problem çözme, esneklik ve uyum yeteneği gibi becerilerinin geliştirilmesi, etkili iletişim ve beden dili hakkında bilgi sahibi olarak ekip çalışmasını etkili yönetebilme, sosyal ve kültürel farklılıklara uygun iletişim kurabilme, empatik bakış açısına sahip olma gibi becerilerinin geliştirilmesi ve eğitim ortamlarında hem kendinin hem de paydaşların yaratıcılık, girişimcilik, kendini yönlendirme, sorumluluk bilinci, iş birliğine yatkınlık gibi beceriler için motivasyon sağlama kapasitelerinin geliştirilmesi hedeflenmektedir.  

Söz konusu projenin diğer eğitimlerinde; 'Yaratıcı Drama ile Çatışma Yönetimi ' başlığı ile eğitimci  Gökhan Tekin, 'Eğitim Ortamlarında Motivasyon' başlığı ile Dr. Aslı Ağıroğlu Bakır, 'Etkili Liderlik İçin Etkili İletişim ve Beden Dili' atölye çalışmaları ile Doç. Dr. Ceyhun Kavrayıcı misafir olacak.

03-06-202203-06-202203-06-202203-06-202203-06-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.