İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) Dereceye Giren Öğrencileri Ağırladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) Dereceye Giren Öğrencileri Ağırladı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) dereceye giren öğrencileri ağırladı. 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu'nda gerçekleşen programa İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları İlker Erarslan, Medet Ekşi, Ömer Ulupınar, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mevlane Akdeniz, Doç. Dr. Özden Ölmez Ceylan, Zeynep Başdaş, YKS sınavında ilk 100'e giren öğrenciler, veliler, öğretmenler ve okul yöneticileri katıldı.

Programda Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) derece yaparak ilk 100'e giren öğrenciler görüşlerini paylaştı. İzmir Fen Lisesi öğrencisi Eylül Çiçek; emek dolu, zorlu geçen bir sene sonunda elde ettiği başarıdan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Buca Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Asiye Doğan, elde ettiği başarının yaşattığı onuru dile getirdi ve istikrarla çalışarak elde ettiği başarıda destek olan ailesine ve öğretmenlerine teşekkür etti. Özel TAKEV Anadolu Lisesinden Bengisu Akbaba emeğinin karşılığını almanın verdiği mutluluğu dile getirdi. Hedeflerine doğru ilerlemek için vazgeçmeden çalışmanın önemine değinen Akbaba, ailesine ve öğretmenlerine teşekkür ederek konuşmasına son verdi. İzmir Atatürk Lisesinden Eda Dilaver, Mustafa Kemal Atatürk'ün açtığı yolda azimle çalıştığını belirterek bu süreçte kendisine destek olan ailesine, okul yöneticilerine ve öğretmenlerine teşekkür etti. İzmir Atatürk Lisesi öğrencisi Volkan Emre Eke; başarıya ulaşmasında kendisine destek olan ailesine, yakınlarına ve öğretmenlerine teşekkür etti. Özel İzmir Bahçeşehir Koleji Ellinci Yıl Anadolu Lisesi öğrencisi Alp Gazibey, istediği başarıyı elde etmekten duyduğu mutluluğu ifade etti. Özel Türk Koleji Büyükçiğli Kampüsü öğrencisi Ozan Oruç, uzun bir yolun başında attığı bu adımda elde ettiği başarıdan dolayı duyduğu gururu dile getirdi.

İzmir Atatürk Lisesi Okul Müdürü Ahmet Yıldız yaptığı konuşmada YKS sınavında başarı göstererek ilk 100'e giren öğrencilerle bir arada olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Yıldız, öğrencilerin gelecek yaşamlarında seçtikleri alanda fark yaratan kişiler olarak iz bırakması temennisinde bulundu.

Özel TAKEV Anadolu Lisesi Müdürü Ali Korba, zorlu sınav sürecinde başarı elde eden öğrencilere, anne babalara ve öğretmenlere teşekkür etti.

İzmir Fen Lisesi Müdürü Mahmut Yıldız, geleceğin teminatı öğrencilerin yılmadan istikrarla çalışmalarının sonucunda elde ettiği başarılardan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

İzmir Fen Lisesi öğrencisi Deniz Emre Ateş'in annesi Aysun Doğan "bir çocuğu yetiştirmek için bir köy gerekir" sözünü anımsatarak uzun süren eğitim sürecinde katkısı olan öğretmenlere ve okul yöneticilerine teşekkür etti. Gençlerle bir arada olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Doğan üniversite dönemi sürecinde akademik çalışmaların yanı sıra sosyal ve kişisel gelişim çalışmalarının önemli olduğunu vurguladı.

İzmir Atatürk Lisesinden Eda Dilaver'in annesi Ayşe Esin Kıvrak, öğrencilerin bu yolculuğunda onlara eşlik etmeden dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

"Eğitim bütüncül bir süreçtir."

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, yaptığı konuşmada öğrenci ve ailelerle bir arada bulunmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Eğitimin bütüncül bir süreç olduğunun altını çizen Yentür, eğitim öğretim süreçlerinin eğitim ekosistemi yaratma anlayışıyla öğrenci-veli-öğretmen bir arada hareket ederek yönetilmesinin önemine vurgu yaptı. Öğrencilerin bu zorlu sürecini nitelikli bir şekilde yürütmelerine destek olan anne babalar başta olmak üzere öğretmenler ve okul yöneticilerine teşekkür etti. Yentür; gençlerin üniversite eğitimi sürecinde tüm dünyanın entelektüel ufkundan yararlanarak ülkesine, milletine hizmet ederek bu toprakları ileriye taşıyacaklarının altını çizdi. Gençlere seslenen Yentür "Tüm insanlığı hizmet ederek bu toprakları ileriye taşıyacak olan sizlersiniz." dedi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, başarılı olmanın yanı sıra çevresine fayda sağlayan, duyarlı, üretken mutlu bireyler olmanın önemine değinerek öğrencileri ve ailelerini kutladı.

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, öğrencileri kabul etti

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen programın ardından İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, YKS sınavında ilk 100'e giren öğrencileri, okul müdürlerini ve ailelerini kabul etti ve öğrencilerle tek tek sohbet ederek tercih edecekleri bölümler hakkında bilgi aldı. Elde ettikleri başarıdan dolayı öğrencileri tebrik eden Vali Köşger, öğrencilere güvendiklerini ve geleceklerinin onlara emanet olduğunu söyledi. Öğrencilere akademik hayatlarında başarılar dileyen Köşger daha sonra velilerle bir araya geldi. Zorlu bir süreci başarıyla atlattıklarını söyleyerek bu süreçte gösterdikleri yoğun emeklerden dolayı teşekkür etti. Ziyaret İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger'in öğrencilere başarılarından dolayı hediyeler vermesinin ardından aileler ve okul müdürleri ile hatıra fotoğrafı çekilmesi ile son buldu.

26-07-202326-07-202326-07-202326-07-202326-07-202326-07-2023

26-07-202326-07-202326-07-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.