İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ; Dikili, Aliağa ve Foça İlçelerine Ziyarette Bulundu

İzmir eğitimini daha ileriye taşımak, eğitimle ilgili sorunları yerinde  görmek öğretmen ve öğrencilerle sıcak temas içerisinde olmak  yaşanılan sorunlara pratik çözümler bulabilmek amacı ile  ilçe ziyaretlerinde bulunan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Dikili, Aliağa ve Foça’da incelemelerde bulundu.  
İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ; Dikili, Aliağa ve Foça İlçelerine Ziyarette Bulundu

25-02-201725-02-201725-02-201725-02-201725-02-201725-02-201725-02-201725-02-201725-02-201725-02-2017 

 

Özel öğrencilere pozitif ayrımcılık..

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Dikili İlçesine yapmış olduğu ziyarette okul ve kurum müdürleri ile bir araya gelerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Dikili Öğretmenevinde okul kurum müdürleri ile kahvaltı da buluşan Yahşi’ye il Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür yardımcıları Adnan Kaygusuz, İlker Erarslan, Mehmet Fatih Vargeloğlu eşlik etti.

Kahvaltı sonrası yapılan toplantıda kurumlara ait bilgileri ve yapılan çalışmalar hakkında sunum yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ulus  ; “Dikili ilçemizde eğitim seviyesi her gün daha ileriye gitmektedir. İlçemizde 21 kurum bulunmakta olup 7 adet özel alt sınıfımızda özel öğrencilerimize eğitim verilmektedir.” Diyerek özel öğrencilerin eğitimlerinde aksama olmaması için her türlü çalışmayı yaptıkları bilgisini verdi.

Dikili ‘de bulunan 7 Özel Eğitim Alt sınıfına maddi destekte bulunulacağının sözünü veren İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi “ özel eğitim öğrencilerinin eğitim alabilmeleri, huzurla ve güvenle okula gelebilmelerinin öneminden bahsederek, bu öğrenciler  için her zaman pozitif ayrımcılık yapacaklarını söyledi.

 

Bu Milletin Çocukları Size Emanet…

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi toplantıda yapmış olduğu konuşmada okul müdürlerine yönelik olarak “Bu Milletin çocukları size emanet, sorumluğumuz büyük” dedi.

Çocuklarımızın hiçbir bağımlığın ağına düşmemesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesini isteyen Yahşi; Öğretmenlerimizin yüzüne bakarken kalbimizle bakacağız.  Öğrenci, veli, öğretmenine adaletli davranan, okulunun içinde ve etrafında huzur sağlamış idarecilerimizin başımın üzerinde yeri var” diyerek tüm eğitim çalışanlarına vermiş oldukları emek için teşekkür etti.

Bademli Mehmet Ertuğrul  Deniz Olgun İlkokul ve Ortaokulunun köy okulu olmasına rağmen Dikili merkezde ikamet eden öğrencilerin  bu okullara olan yoğun talebi değerlendirildi.

 

Dikili’ye Müjdeli haber…

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, Dikili İlçe Müdürü Ekrem Ulus ile birlikte yapılacak olan Denizcilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arsasını yerinde inceledi. Yapılacak olan lisenin 24 derslik olarak yapılacağını belirten Yahşi, Meslek liselerinin planlaması yapılırken bölgesel ve sektörel ihtiyaçların değerlendirilerek yapılacağını söyledi.

Daha Sonra Aliağa ilçesinde de incelemeler de bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi Aliağa’da Şehit Ahmet Özsoy İmam Hatip Ortaokulu ve Mehmet Saka İlkokulunu ziyaret etti.

 

Öğretmenler Odasındaki Huzur Evdeki Huzur Gibidir..

Mehmet Saka İlkokulunda öğretmenlerle toplantı yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi; “Öğretmenler odasında ki huzur evdeki huzur gibidir. Topluma örnek olan insanlar olmak zorundayız. Sevgi ve muhabbetle iletişimde örnek insanlar olmak zorundayız” dedi. 

Sınıf öğretmeni Pınar Uygur ise öğretmen olarak değil veli olarak istekte bulunuyorum diyerek Lise öğrencileri için sosyal aktivite sayılarının artırılmasını istedi.

Yahşi; Beden Eğitimi öğretmeni Rahşan Demirli’nin soyunma odalarının revize edilmesini talep etmesi üzerine çalışma yapılması için Yatırımlardan sorumlu Müdür Yardımcısı Adnan Kaygusuz’a talimat verdi.

Atatürk Ortaokulu ek binası inşaatında da incelemeler yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi 18 derslikli ek bina inşaatının önümüzde ki eğitim öğretim yılına kadar tamamlanacağını söyledi.

HABAŞ Hamdi Başaran Mesleki Teknik Lisesi konferans salonunda okul müdürleriyle de bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse’nin Aliağa ilçesinin eğitim durumuna ait sunumunu izledi. Derslik başına düşen öğrenci sayısının 25 olduğu Aliağa ilçesinde Tekli eğitime geçiş çalışmalarının yüzde 73 ü de tamamlanmış bulunmakta.

 

En güvenilir biz olmak zorundayız..

Toplantıda yapmış olduğu konuşmada Milli Eğitim Müdür Yahşi; Çocukların istikametini vatanımızın istikametine çevirmek zorundayız dedi. Bize emanet edilen çocuklara sahip çıkacağız. Çocuklarımıza bu ülkenin ne kadar önemli değerli olduğunu söylemek zorundayız. Kuracağınız cümleler çocukların kalbine, beynine  hitap etmeli.

Biz eğitimciler olarak önümüze gelen kumaşı bin kez ölçer bir kez biçer bu ülkeye en yakışacak elbiseyi dikeriz. Ülkemizin değerlerine sahip çıkan çocuklar yetiştirmek için çalışmalıyız. En değerli varlıklarını bize emanet ediyorlarsa en güvenilir biz olmak zorundayız “ dedi.

Foça İlçesin de de Eğitim öğretim kurumları hakkında bilgi alan ve değerlendirmelerde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ömer YAHŞİ, özellikle eğitim öğretim açısından yapılan yatırımların ülkemizin geleceğine hizmet olduğunu vurguladı.

Yenifoça Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü, Yenifoça Recep Kerman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yenifoça Reha Midilli İlkokulu ve Ortaokulu, Yenibağarası Şehit Yarbay Mesut Kuru Ortaokulu ve Yenibağarası Nadire Sanlı İlkokulu´nu ziyaret etti.

Foça İlçe Milli Eğitim Müdür Yüksel Akar’ında eşlik ettiği ziyaretlerde okulların durumları yerinde değerlendirildi.

Suriye´deki savaş ortamından ülkemize sığınan insanların yaşam olanağı bulduğu Gerenköy´ün,   ilkokulu ve ortaokul bünyesinde 54 çocuğu eğitim vermesinin önemli olduğunu; ülkemizin bu konuda herkese örnek olduğunu dile getirdi. Özellikle milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan öğrenciler yetiştirmenin önemini vurgulayan  Yahşi, bu konuda tüm milli eğitim personelinin büyük sorumluluk taşıdığını ve bu sorumluluğun birlik- beraberlik ruhu ile devam etmesinin önemli olduğunu açıkladı.

 

 

 

 

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.