İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi Başkanlığında Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi Başkanlığında Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, okul müdürleri ile bir araya geldi. İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi başkanlığında gerçekleşen toplantıda 2023-2024 eğitim öğretim yılında devam eden ve planlanan çalışmalar değerlendirildi. Toplantıya; İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ile eğitim yöneticileri katıldı.

4 oturum olarak yapılan toplantıda, proje okul müdürleri, özel eğitim okul müdürleri, imam hatip okul müdürleri, bilim ve sanat merkezleri ile rehberlik araştırma merkezi müdürleri ile 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında İzmir genelinde devam eden ve planlanan çalışmalar değerlendirildi.

Türkiye'nin Öncüsü Olacak Kuşaklar Yetiştireceğiz

İlk olarak proje okul müdürleri ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi,eğitimcilerin en mukaddes görevinin medeniyet kurucu bir nesil yetiştirmek olduğunu vurgulayarak bu gaye ile yüreği bayrağı ve vatanı için çarpan; gayreti, merhameti ve marifeti kuşanmış, iyiliği her zerresinde yaşayan ve yaşatan insan yetiştirmek üzere yola çıktıklarını ifade etti. Yahşi konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bir hoca için talebe evlattan daha evladır! Yaptığımız işin en iyisi olacağız. Çünkü biz Türkiye'nin öncüsü olacak kuşaklar yetiştirmek istiyoruz. İşimiz vaktimizden çok. Bu ülkenin evlatları için dertlenen yöneticilerimiz güzel hikâyeleri birlikte yazacağız.  Bu ülkenin şarkısını söyleyen, duruşuyla, tavrıyla, tarzıyla yöneticiliği ve liderliği ile bu işi yapan arkadaşlarımın ben sonuna kadar arkasında olacağım."

 Tarihi Bir Sorumluluğumuz Var

İkinci oturumda Özel Eğitim Okul Müdürleri ile çalışmaları değerlendiren Yahşi, "Okul idarecileri olarak, öğretmenler olarak tarihi bir sorumluluğumuz var. Bu toprakların en kıymetli cevheri olan evlatlarımız yarının ufkunda birer yıldız gibi parlayacaklar." dedi. Yahşi,  şöyle devam etti: "Özel çocuklar, eğitim sistemimizde en başta duran, bizim için çok kıymetli öğrencilerdir. Kurduğunuz her cümle, gözlerinin içine baktığınız her öğrenci, çalışmalarında omuz verdiğiniz her öğretmen ile gün geçtikçe güçlenen ve büyüyen eğitim ortamlarının mimarı olacaksınız. Her bir öğrencimizin kazanılması, onların güzel ahlaklı, dürüst ve vatanını seven bireyler olarak yetiştirme sorumluluğunu her zerremizde hissediyoruz."

Samimiyetle Güzel Bir Hikâye Yazalım

İmam Hatip Okul Müdürleri ile üçüncü oturumu başlatan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi "İçinde bulunduğumuz zamanın şartlarında insan olmanın çok kıymetli hasletlerini muhafaza ederken bir yandan da güzel insan yetiştirmenin çok zor olduğunu biliyoruz. Biz düzgün insan, kaliteli insan yetiştirelim. Çünkü medeniyetimizin yüklediği sorumluluklar bunu gerektiriyor. Nerede olursa olsun işimizde güzellikler yaratalım, samimiyetle güzel bir hikâye yazalım" dedi.

Son olarak Bilim ve Sanat Merkezleri ile Rehberlik Araştırma Merkezleri Yöneticileri ile gerçekleştirdiği toplantıda değişen ve dönüşen dünyada teknolojik hakimiyetin altını çizen Yahşi, "Dünya müthiş bir değişim ve dönüşüm içinde. Teknolojik gelişmelerle birlikte bilginin bir hükmü kalmadı. Bizim nicelik üzerinde durmaktan ziyade nitelik üzerinde durmamız gerekir. Duygu yüklü, duyguyu öğrenen, değerlerini bilen çocuklar yetiştirmeliyiz.  Bununla birlikte İyiliği ve merhameti kuşanmış, birbirini anlayan, birbirine değer veren, kalplerine adalet duygusunu yerleştirebileceğimiz bir nesil oluşturmalıyız." diye konuştu.

Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarına yönelik yapılan çalışmalar ve Teknofest başarısının da değerlendirildiği toplantılarda okullardaki eğitim öğretim faaliyetleri, fiziki imkânların durumu görüşüldü. Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin takibi ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. Ölçme değerlendirme takviminin uygulanmasına yönelik hususlar üzerinde duruldu.

Yahşi, konuşmasında "İzmir il genelinde akademik başarının sürekli yükselişte olduğunu görmekten mutlu olduğunu ve bu başarıda emekleri olan öğretmen ve okul müdürlerine teşekkür ederek, tebrik etti.

31-10-202331-10-202331-10-202331-10-202331-10-202331-10-202331-10-202331-10-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.