İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğünden Cerablus´a Yardım Eli

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Suriye’nin Cerablus Kentine Yardım Kampanyası düzenliyor. Suriye’deki savaş nedeniyle eğitim öğretimini sürdürmeye çalışan Cerablus kentindeki öğrencilerin ve okudukları okulların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik harekete geçen İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü gönüllülük esaslı olarak 6 ay sürecek olan ayni ve nakdi yardım kampanyası başlattı.
İzmir İl Millî Eğitim Müdürlüğünden Cerablus´a Yardım Eli

Giyim, kırtasiye gibi yardımlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde toplandıktan sonra Cerablus’a yollanması hedefleniyor.

Nakdi yardımda bulunmak isteyen kişiler için de Valilik oluru ile Ziraat bankası Konak Şubesinde hesap açtırılmış olup hesapta toplanan miktar, kurulan sorumlu komisyon marifetiyle okul ve öğrenci malzemesi alınarak bölgeye tırlarla nakledilecek.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliğine giden İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplanan malzemeleri tırlarla Gaziantep iline gönderecek. Toplanan malzemeler buradan kolluk güçlerinin yardımı ile Cerablus’a ulaştırılacak.

Okullara gönderilen yazı ile gönüllülük esasına bağlı olmak üzere kampanyaya destek olunmasını isteyen Milli Eğitim Müdürlüğü sivil toplum kuruluşlarını da kampanyaya destek olmaya davet etti.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, düzenlenen kampanya ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada; bizler kültür olarak yardımlaşmayı, paylaşmayı bilen, nerede bir mazlum varsa yanında olabilecek vicdanla yetiştirildik.

 “Ülkemizin kodlarında yardımseverlik ve vicdan yer almaktadır. Biz eğitimcilere düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. Orada, okumak isteyen anne babalarını kaybetmiş ya da savaş içeresinde mücadele eden çocuklarımıza yardım eli uzatmak istedik. Eğitimci olmak, anne baba olmak, insan olmak bunu gerektirir. İnanıyorum ki yardım kampanyasını duyan herkes küçük de olsa yardımda bulunmak isteyecektir.” Diyerek kampanyaya destek olmak isteyen herkese teşekkür etti.

http://izmir.meb.gov.tr/cerablus/

03-04-2017

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.