İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Spor Malzemeleri Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Spor Malzemeleri Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün İzmir' de bulunan 16 Özel Eğitim Okulunun spor malzemelerinin dağıtım törenine katıldı. Törende; Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı,  İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Yıldız, Konak Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı Ertan Göv, İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdal Şimşek,  Ak Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş, eğitim yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Cumhurbaşkanlığının himayelerinde Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İzmir'e ulaştırılan spor malzemelerinin 16 özel eğitim okuluna dağıtımı için organize edilen tören renkli görüntülere sahne oldu. 'Spor Aşkı Engel Tanımaz' sloganı ile gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici; sözlerine 'Spor Engel Tanımaz' diyerek başladı. Eskici, devletin tüm kurumlarının gencine, öğrencisine ve sporcusuna sahip çıkmak için var gücü ile çalıştığını ifade etti ve Cumhurbaşkanlığının himayelerinde bakanlıkların bir araya geldiğini, birçok güzel organizasyona imza atıldığını belirtti. Sporun engel tanımadığını, spor aşkı ile birçok okula spor malzemesi desteğinin sağlandığını söyleyen Eskici, bu destek ve başarıların önümüzdeki yıllarda artarak devam edeceğine inandığını sözlerine ekledi.

 İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür; Milli Eğitim Bakanlığı olarak son dönemde Gençlik Spor Bakanlığı ile imzalanan protokol çerçevesinde spor faaliyetlerinin hız kazandığını söyledi. Yentür, okulu sadece sınıfa sığdırmanın, öğrencinin sadece akademik olarak beslenmesini sağlamanın gençlerin geleceğe hazırlanmasındaki en büyük engeller olduğunu ifade etti. Eğitimin günümüzde çok yönlü olarak ele alınması gereken bir kavram olduğunu vurgulayan Yentür,  bu kavramın akademik, sportif, sosyal ve kültürel olarak bir bütünlük arz ettiği zaman davranışa dönüşeceğini sözlerine ekledi.  Cumhurbaşkanlığının himayelerinde özel çocuklardan meslek okullarına kadar her alanda umut verici çalışmalar yapıldığını belirten Yentür, sportif malzemelerle eğitim ortamının hayata dokunan bir yer haline geleceğinin altını çizdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı Ertan Göv; projenin ortaya çıkışı hakkında bilgi verdi. Bakanlıkların iş birliği yaparak bir arada üretmesi fikrinden yola çıkıldığını söyledi. Sayın Cumhurbaşkanı ve eşi değerli hanımefendinin himayelerinde özel çocuklarla ilgili birçok anlamlı işlerin yapıldığını belirten Göv, son 20 yılda özel eğitim alanında Avrupa standartlarına ulaşacak noktaya gelindiğini vurguladı.  Özel çocukların yaşam kalitesi için spor malzemelerine ihtiyaç olduğunu ve bu konuda destek istedikleri zaman hemen sağlandığını sözlerine ekledi. Emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı; dağıtılacak spor malzemeleri ile sadece spor yapılacak malzemelerin karşılanmadığını, aynı zamanda çok daha önemli bir ihtiyacın da karşılandığını ifade etti. Çankırı,  topluma faydalı bireyler olacaklarını, gelecek için yaşamın tüm kademelerinde atacakları adımlarda engelleri kaldırmak adına bu araç gereçleri kullanacaklarını söyledi. Daha önceki yıllarda spor adına alınan başarılarda olduğu gibi bundan sonra da bu başarışı sporcuların İzmirli gençlerin arasından çıkacağına inandığını söyledi.

Program; Anadolu Down Sendromlular Topluluğunun Ritm Show gösterisi sonrası toplu fotoğraf çekimi ve spor malzemelerinin dağıtımı ile son buldu.

27-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-202227-05-2022

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.