İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İZMİR FETHİ’NE SAHİP ÇIKTI. CAN´LARI SEKİNET İÇİNDE YAŞAYACAK.

İZMİR FETHİ’NE SAHİP ÇIKTI. CAN´LARI SEKİNET İÇİNDE YAŞAYACAK.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü son kurşununa kadar mücadele edip kahramanca şehit olan kahraman şehit polisimizin adını sonsuzluğa taşıdı. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü olarak “Şehadet şerbetini içen polisimizin emanetine ve ismine sahip çıkmak en kutsal görevimizdir” diyen İl Milli Eğitim Müdürü YAHŞİ, her iki şehidimizin isimlerinin iki farklı okulda yaşatılacağını söyledi.  

 

Bayraklı ilçesinde bulunan Merkez İlkokulunun ismi Şehit Polis Fethi Sekin İlkokulu olarak değiştirilirken Bornova’da bulunan Yeşilçam İlkokulunun ismi Şehit Musa Can İlkokulu olarak değiştirildi. 

 

İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer YAHŞİ;  “Nasıl ki 15 Temmuz hain terör saldırısında Ömer Halis DEMİR kahramanca mücadele ederek tüm ülkenin geleceğini değiştirdiyse, üzülerek yaşadığımız İzmir Adliyesi’ne yapılan hain terör saldırısında kahraman şehit polisimizin onurlu mücadelesi olmasaydı çok büyük kayıplarla karşı karşıya kalabilecektik. Canını siper ederek birçok insanın canını kurtaran Şehit Polisimiz Fethi Sekin gibi kahramanlar olduğu sürece milletimiz için hedeflenen kötü niyetler hiçbir zaman gerçekleşmeyecektir.” dedi.

 

Milli Eğitim Müdürü Yahşi, “Biz İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Şehitlerimizin emaneti olan çocuklarımıza elimizden gelen desteği ve yardımı yapmaya hazırız. Şehitlerimizin emanetlerine en iyi şekilde sahip çıkılacağına milletimizin şüphesi olmasın. “ dedi.

 

Yahşi, şehit olan kahraman polis memurumuz ve adliye memurumuza Allah´tan rahmet ve şehitlerimizin ailelerine Allah´tan sabır dilediğini belirtti. 

 

06-01-201706-01-2017

06-01-201706-01-2017

06-01-2017

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.