İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Eğitimine Petkim’den Büyük Destek

İzmir’de eğitime hayırsever desteği her geçen gün giderek artıyor. Eğitime gönül vermiş kişiler ve kuruluşlar, gelecek nesillerin daha iyi yetişebilmesi, daha iyi ortamlarda eğitim alabilmeleri için İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalıyor.
İzmir Eğitimine Petkim’den Büyük Destek

 

İzmir Eğitimine Petkim’den Büyük Destek

           

İzmir’de eğitime hayırsever desteği her geçen gün giderek artıyor. Eğitime gönül vermiş kişiler ve kuruluşlar, gelecek nesillerin daha iyi yetişebilmesi, daha iyi ortamlarda eğitim alabilmeleri için İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalıyor.

 

İzmir Valiliğinde 7 Şubat’ta imzalanan protokol çerçevesindePetkim Petrokimya Holding Anonim Şirketi tarafından ilimiz Bayraklı ilçesinde 32 derslikten oluşan okul binası yaptırılacak. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan bu protokol çerçevesinde yaptırılacak olan okulda hayırsever tarafından özel proje çalışılacak.

 

Protokol töreninde söz alan Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, şirket olarak eğitime büyük önem verdiklerini belirterek, “Kurumsal sosyal sorumluluk alanında üretim tesisimizin bulunduğu İzmir için değer yaratmaya devam ediyoruz. Kentimiz ve ülkemizin geleceği için son derece değerli olan eğitim yatırımlarımızı sürdürülebilir bir vizyonla yerine getiriyoruz. Eğitime yapılan tüm yatırımların, yarınları kuracak olan nesiller ile kalkınma ve toplumsal refaha yönelik yapıldığına inanıyoruz." ifadelerini kullandı. Mammadov, eğitime katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek bu katkının ilimize, ülkemize hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Hayırseverlerimizin göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum. Her şeyin insana ve insan aklına odaklandığı bu çağda eğitim sistemini, edindiği bilgilerden yenilerini üretebilen nesilleri yetiştirecek şekilde oluşturmalıyız. Eğitime yapılan yatırım, insana yapılan yatırımdır; insana yapılan yatırım ülke geleceğine yapılan yatırımdır. Çocuklar bizim geleceğimizdir.” diyerek her geçen gün eğitimde büyük yenilikler ve ilerlemeler kaydedildiğini ifade etti.  Eğitime gönül vermiş kişiler ve kuruluşlarla gelecek nesillerin daha iyi yetişebilmesi, daha iyi ortamlarda eğitim alabilmesi için protokol imzaladıklarını belirten Yahşi, “İzmir’de eğitime hayırsever desteği her gün giderek artıyor. Devletimizin yaptığı okulların yanında, eğitime büyük katkı sağlayan hayırseverlerimizin de destek olduğu okullarımız var. Gerek okul yaptırarak gerekse bir kitabı bile bir çocukla buluşturarak ülkemizin geleceği için uğraşan hayırseverlerimiz var.” diyerek eğitime gönül vermiş herkese gönülden teşekkür etti.

Ayrıca eğitime %100 destek kampanyası içerisinde şu ana kadar iki yüzden fazla hayırsever vatandaşımızın ve kuruluşun eğitime destek verdiğini de belirten İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi; “Eğitim yatırımlarına verdiğimiz önem neticesinde; derslik başına düşen öğrenci sayısı, öğretmen başına düşen öğrenci sayısı, okullaşma oranı, teknik donanım gibi birçok alanda ülke ortalamasının üzerinde değerlere ulaştık. Devletini, vatanını seven insanların bu ülkenin geleceği için gösterdikleri çaba ve fedakârlık takdire şayandır.” diyerekeğitimin bir gönül meselesi olduğunu vurguladı.

Özellikle son zamanlarda hayırseverlerin eğitime verdikleri destekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yahşi, öğrenciler ve veliler adına tüm hayırseverlere teşekkür etti.

09-02-201809-02-201809-02-201809-02-201809-02-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.