İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Eğitimine Hayırsever Desteği

İzmir’de eğitime hayırsever desteği her gün giderek artıyor. Eğitime gönül vermiş kişiler, gelecek nesillerin daha iyi yetişebilmesi, daha iyi ortamlarda eğitim alabilmeleri için İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalıyor.
İzmir Eğitimine Hayırsever Desteği

26-12-201726-12-201726-12-201726-12-2017

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 22 Aralık’ta imzalanan protokol çerçevesinde hayırsever Serpil Yanbastı ve Mustafa Yavuz Sümer tarafından ilimiz Ödemiş ilçesi, Birgi mahallesinde bulunan Kazımpaşa İlkokulu bahçesine kalorifer dairesi, kantin, yemekhane ve iki dersliğin bulunduğu bir ek bina yapılacak. Yaptırılacak ek binaya hayırseverlerimizin isteği üzerine “Serpil Yanbastı-Birsel Sümer Yanbastı Ek Binası” adı verilecek.

 

Hayırsever Emine Aynur Alpay, eşi tarafından 2010 yılında Ödemiş ilçesinde yaptırılan 12 derslikli Fazlı Alpay Sağlık Meslek Lisesinin bahçesine içinde yemekhane ve çok amaçlı salonun bulunacağı bir ek bina yaptıracak. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile imzalanan protokol çerçevesinde yaptırılacak olan salona “Aynur Alpay Çok Amaçlı Salonu “ adı verilecek.

 

Protokol töreninde söz alan hayırseverler, eğitime katkı sağlıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, bu katkının ilimize, memleketimize hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundular.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Hayırseverlerimizin göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı büyük memnuniyet duyuyorum. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlayabilmek için tüm taraflar olarak el birliği, iş birliği, güç birliği ile çalışıyoruz. Devletle sorumluluk paylaşan hayırseverlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.” diyerek eğitimin ülkemizin en önemli, en öncelikli konusu olduğunun altını çizdi.

 

Eğitime gönül vermiş kişilerle, gelecek nesillerin daha iyi yetişebilmesi, daha iyi ortamlarda eğitim alabilmeleri için protokol imzaladıklarını belirten Yahşi, “İzmir’de eğitime hayırsever desteği her gün giderek artıyor. Gerek okul yaptırarak gerekse bir kitabı bile bir çocukla buluşturarak ülkemizin geleceği için uğraşan hayırseverlerimiz var.” diyerek eğitime gönül vermiş herkese gönülden teşekkür etti.

 

Ayrıca eğitime %100 destek kampanyası içerisinde şu ana kadar iki yüzden fazla hayırsever vatandaşımızın eğitime destek verdiğini de belirten İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi; eğitimin bir gönül meselesi olduğunu vurgulayarak, devletini vatanını seven insanların bu ülkenin geleceği için gösterdikleri çaba ve fedakârlığın takdire şayan olduğunu söyledi.  Özellikle son zamanlarda hayırseverlerin eğitime verdikleri destekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yahşi, öğrenciler ve veliler adına tüm hayırseverlere teşekkür etti.

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.