İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Akıl ve Zekâ Oyunları Takımı 5. Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası'nda Türkiye Üçüncüsü Oldu

İzmir Akıl ve Zekâ Oyunları Takımı 5. Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası'nda Türkiye Üçüncüsü Oldu

İzmir Akıl ve Zekâ Oyunları Takımı 5. Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası'nda Türkiye üçüncüsü oldu. 74 ilden 723 öğrencinin katıldığı turnuvada İzmir'den 3 öğrencimiz çeşitli kategorilerde ikinci oldu.

Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası ile öğrencilerin zekâ potansiyellerini tanıması ve geliştirmesi, problemler karşısında farklı ve özgün stratejiler geliştirmesi, hızlı ve doğru karar vermesi, sistematik bir düşünce yapısı geliştirmesi, zekâ oyunları kapsamında bireysel, takım hâlinde ve rekabet ortamında çalışma becerileri geliştirmesi, teknoloji bağımlılığını önlemesi ve problem çözmeye yönelik olumlu bir tutum geliştirmesi amaçlanıyor. Bu amaçla İzmir Akıl ve Zekâ Oyunları Projesi (İZOP)  kapsamında 30 ilçede gerçekleştirilen turnuvaların ardından il turnuvası düzenlendi. İl turnuvasında birinci olan öğrenciler ulusal turnuvaya gitmeye hak kazandı. Turnuvaya hak kazanan İzmir Akıl ve Zekâ Oyunları Takımı Türkiye genelinde düzenlenen 5. Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası'nda aldıkları derecelerin ortalamaları ile Türkiye üçüncüsü oldu. İlkokullar Pentago kategorisinde Karabağlar Eskiizmir Şehit Yusuf Vural İlkokulundan Tarık Efe Kurt Türkiye ikincisi, Ortaokullarda Gaziemir Sarnıç Şehit Uzman Çavuş Egemen Yıldız  Ortaokulundan Mehmet Şahin Türkiye ikincisi, Kulami kategorisinde Güzelbahçe Dr. Güngör Özbek  Ortaokulundan  Doruk Onay Türkiye ikincisi  oldu. Seferihisar Muharrem Gürpınar Ortaokulundan Orçun Baykut Reversi kategorisinde Türkiye yedincisi ve yine aynı okuldan Furkan Arapoğlu Küre kategorisinde Türkiye dokuzuncusu, Bergama 100.Yıl İlkokulundan Defne Derin Aytekin ise ilkokullarda Mangala kategorisinde Türkiye on üçüncüsü oldu.

16-06-202316-06-202316-06-202316-06-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.