İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Akıl ve Zekâ Oyunları Projesi (İZOP) Kapsamında İzmir İl Finali Turnuvası Gerçekleştirildi

İzmir Akıl ve Zekâ Oyunları Projesi (İZOP) Kapsamında İzmir İl Finali Turnuvası Gerçekleştirildi

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Akıl ve Zekâ Oyunları Proje (İZOP) faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Akıl ve Zekâ Oyunları İzmir İl Finali Turnuvası ilkokul ve ortaokullar arası kategorisindeki müsabakalar; 28 ilçeden 279 öğrencinin ve 115 hakemin katılımıyla gerçekleştirildi. Karabağlar İnönü Anadolu Lisesinde düzenlenen turnuvaya İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Doğru, Şube Müdürü Mevlane Akdeniz, ve Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut katıldı.

İzmir Akıl ve Zekâ Oyunları Projesi (İZOP) kapsamında düzenlenen turnuvada; Kulami, Q-Bitz, Reversi, Mangala, Küre, Euilibrio ve Pentagonun yer aldığı zekâ oyunları ile öğrencilerin taktik, zekâ, muhakeme gücü, problem çözme becerisi gibi yetenekleri geliştirmeleri hedeflendi. Turnuvaya 28 ilçeden 279 öğrenci katıldı. Planlı hareket, konsantrasyon, çözüm üretme ve çok yönlü düşünme yeteneklerini kazandıran Akıl ve Zekâ Oyunları 5. Türkiye Şampiyonası İzmir İl Finalinde hem öğrenciler hem de öğretmenler keyifli zaman geçirdi.

Turnuvada ilkokullarda;  Q-Bitz'de Tire Rasih Kirazoğlu İlkokulundan İlsu Duru Gündoğdu, Mangala'da Bergama 100.Yıl İlkokulundan Defne Derin Aytekin, Pentago'da Karabağlar Eskiizmir Şehit Yusuf Vural İlkokulundan Tarık Efe Kurt, Küre'de Dikili Çandarlı Cumhuriyet İlkokulundan Buğra Kaya ve Equilibrio'da Karabağlar Hüseyin Akdağ İlkokulundan Miray Çevik birinci oldu. Ortaokullarda ise; Mangala'da Buca Hüseyin Avni Ateşeoğlu Ortaokulundan Efe Berat Gemici, Pentago'da Gaziemir Sarnıç Şehit Uzman Çavuş Egemen Ortaokulundan Mehmet Şahin, Reversi'de Seferihisar Muharrem Gürpınar Ortaokulundan Orçun Baykurt, Kulami'de Bayraklı Ticaret Borsası Ortaokulundan Hale Badawi ve Küre'de Seferihisar Muharrem Gürpınar Ortaokulundan Furkan Arapoğlu birinci oldu.

04-05-202304-05-202304-05-202304-05-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.