İzmir Akıl ve Zekâ Oyunları Projesi (İZOP) Kapsamında "Akıl ve Zekâ Oyunları Öğrenci Turnuvaları İl Finali" Gerçekleştirilecek
![İzmir Akıl ve Zekâ Oyunları Projesi (İZOP) Kapsamında](/meb_iys_dosyalar/2023_03/30124243_WhatsApp_Image_2023-03-30_at_12.40.30.jpg)
İzmir Akıl ve Zekâ Oyunları Projesi (İZOP) kapsamında 1. Zekâ Oyunları İl Finali 30 ilçenin katılımıyla gerçekleştirilecek. 4 Nisan 2023 de Karabağlar İnönü Anadolu Lisesinde, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerindeki ilçe birincisi öğrencilerin arasında düzenlenecek olan turnuvada Kulami, Q-Bitz, Reversi, Mangala, Abalone ve Pentagonun yer aldığı zeka oyunları ile öğrencilerin taktik, zekâ, muhakeme gücü, problem çözme becerisi gibi yetenekleri geliştirmeleri hedefleniyor. 6 farklı kategorinin yer aldığı turnuvalarda "Oyunsever İzmir" sloganından hareketle İzmir'in tüm öğrencileri bir araya getiriliyor.