İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İzmir Akıl ve Zekâ Oyunları Finalinde Türkiye 2.si Oldu

İzmir Akıl ve Zekâ Oyunları Finalinde Türkiye 2.si Oldu

İzmir Akıl ve Zekâ Oyunları Finalinde Türkiye 2.si Oldu

 

Bu yıl 6.sı düzenlenen Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası 24- 26 Mayıs tarihleri arasında Rize'de gerçekleştirildi. Turnuvada İzmirli öğrenciler, Türkiye 2.si oldu.

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu arasında yapılan protokol çerçevesinde, illerinde birincilik elde eden yarışmacılar, Rize'de düzenlenen Türkiye finalinde şehirlerini temsil etti.

 

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen İzmir Zekâ Oyunları Projesi (İZOP) kapsamında daha önce düzenlenen yarışmalarda il birincisi olan öğrenciler; 6. Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası Türkiye Finali'ne katılarak İzmir'in gururu oldu.

 

İlkokul kategorisinde q-bitz, mangala, pentago, küre, equilibrio; ortaokul kategorisinde reversi, kulami, mangala, pentagon, küre oyunları olmak üzere 10 farklı kategoride gerçekleşen turnuvada, İzmir, takım halinde Türkiye 2.si olarak büyük bir başarıya imza attı.

 

Yahşi, Öğrencileri Tebrik Etti

 

İzmir'de spordan sanata her branşta başarılı öğrenciler yetiştirdiklerini ve önemli sonuçlar elde ettiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi; "Çocukların kişisel gelişimlerinde; sanattan spora, doğadan müziğe ve oyunlara kadar birçok farklı etkinlik önemli rol oynuyor. Bu tür aktiviteler, çocuklarımızın kişisel, akademik ve sosyal gelişimine katkı sağlıyor. Başarılarıyla hepimizi gururlandıran öğrencilerimizi ve emeği geçen herkesi yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

 

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.