İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İstiklalden İstikbale" Ölümsüzleştirlen Bakışİzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bünyesinde, Cumhuriyetimizin 100. yılı kapsamında gerçekleştirilen birbirinden anlamlı etkinliklere bir yenisi daha eklendi. Gerçekleştirilen etkinlikle Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlamaları'nda öne çıkan "İstiklalden İstikbale" teması kendini güçlü bir şekilde hissettirdi. Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler tarafından yapılan eskiz çalışmalarıyla Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ulusal kurtuluş mücadelemizin zaferle sonuçlandığı ve düşmanın tamamen Anadolu topraklarından çıkartıldığı 9 Eylül 1922'de Kemalpaşa ilçesi Belkahve Mevkii'nden İzmir'e bakışı bir kez daha ölümsüzleştirildi.

Tarihi ve kültürel değerlerimizi sanatsal yolla ifade edebilmek amacıyla gerçekleştirilen etkinlikle birlikte Cumhuriyetimizin 100. yılının coşku ve heyecanı tüm gücüyle yaşanırken İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere bizlere üzerinde özgürce nefes aldığımız bu vatanı armağan eden tüm kahramanlarımız rahmetle, şükranla, minnetle yâd edildi.

16-10-202316-10-202316-10-2023

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.