İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnternette ´Güvenli Birey´

İnternette ´Güvenli Birey´

İzmir Valiliği, İzmir Emniyet Müdürlüğü ve İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü arasında internet kullanımının güvenli olabilmesi adına ´Güvenli Birey´ protokolü imzalandı. İnternette terör, uyuşturucu gibi kötü durumlardan çocukları korumak adına başlatılan proje, imzalanan protokol ile daha da genişletilecek.

Çocuklarımız rahat edecek

"Gençlerimiz için ne yapıyorsa geleceğimize yapılan bir yatırımdır" diyen İzmir Valisi Erol Ayyıldız, "Bu güzel projede olmaktan çok mutluyuz. Şimdi ve gelecek zamanlardaki en tehlikeli alan olan internette, devletimiz ve onun kurumları aracılığıyla yarınlarımız olan çocuklarımız güvenli bir yolda yürüyecek. Hem kalbi hem de harbi olarak velilerimiz de çocuklarımız da rahat hareket edecek. Yarınlarımıza güvenli ve her türlü kötülükten uzak bir yol sunmak geleceğimiz açısından çok önemli. Tüm kurumlarımıza teşekkür ederim. Her gün eksiklerimizi tamamlayarak yarınlarımızı güzelleştirmek adına çalışıyoruz. İnşallah hayırlı olur" sözlerini kaydetti.

1 buçuk milyon hedefleniyor

İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi , "Çocuklarımızın madde bağımlılığı ve teknoloji bağımlılığına yönelik tedbirleri almak için internette ´Güvenli Birey´ protokolünü imzalıyoruz.  2012-2014 yılları arasında bu projeyle 174 bin kişiye ulaşıldı, bugün de toplamda 1 buçuk milyon öğrenci,öğretmen,veli ve halka ulaşılması hedefleniyor. Teknolojik bağımlılıkta interneti daha güvenli kullanma, velilerimizin içini rahatlatmak, güvenini almak için çalışıyoruz" dedi.

Gençlerimiz için çalışıyoruz

İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, "İzmir Emniyet Müdürlüğü olarak valimizin talimatlarıyla çocuklarımız ve gençlerimizi gün geçtikçe daha büyük sorun olan dijital suçlar ve istismardan korumak için daha önce bir çalışma başlatmıştık. Bugün, çalışmamızı daha da genişletiyoruz. Gençlerimizin teröre, uyuşturucuya ve istismara maruz kalmalarına karşı için çalışıyoruz. Sokakta binden fazla polisimiz çalışıyor. Uyuşturucu ve terör sanal âlemin çok büyük bir sorunu. Güzel İzmir´imizin insanı bundan sonra daha da bilinçlenecek" diye belirtti.

04-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-201804-12-2018

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.