İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yahşi’nin YGS mesajı

.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yahşi’nin YGS mesajı

Geleceğimizin teminatı olan sevgili öğrenciler,

Yoğun bir çalışma temposunun ardından, büyük emekler sonucunda geleceğinizin temelini atacağınız ilk adım olan Yüksek Öğretime Giriş (YGS) sınavına 12Mart 2017 Pazar günü gireceksiniz.

Çalışmalarınızın ve emeklerinizin meyvelerini toplamanız için üniversiteyi kazanmanız en büyük dileğimizdir. Bu sınavın sadece akademik bilgi birikiminizi, yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçeceğini unutmayın.  Sizi sınavla ilgili sizi kaygıya düşürecek, telaşlandıracak etkenlerden uzak durunuz. Pozitif olmaya ve her zaman iyimser bir bakış açısı geliştirmeye önem veriniz.

Sınav sırasında rahat olmanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanmanızı sağlayacaktır. Bizim, sınavı kazanacağınıza dair güvenimiz ve inancımız tamdır. Bundan sonraki adım, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak sınava bu özgüven ile girmenizdir. Yüksek Öğretime Giriş ( YGS )sınavın başarıyla geçeceksiniz ve aynı başarıyı haziran ayında yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) girerek tekrarlayacaksınız. Sizler de kendinize inanır ve güvenirseniz başaramayacağınız hiçbir engelin bulunmadığına inanıyorum.

Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, lider, araştıran, sorgulayan, vatanını ve millerini seven, milli ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmaktır.

 

Değerli veliler,

Biliyoruz ki hepiniz çocuklarınızın geleceği için çok fazla çaba sarf edip birçok şeyden fedakârlık yaptınız. Bu özverilerinizin en önemli basamağına gelmiş bulundunuz. Öğrencilerimizin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için, üniversiteyi kazanması en büyük dileğimizdir. Bu bağlamda siz anne ve babalardan beklentimiz, öğrencilerimiz konusunda daha duyarlı olmanızdır. Dikkat etmediğimiz her nokta, çocuklarımızın var olan kaygı ve heyecanlarını daha da artırmaktadır.

Unutmayın ki Yüksek Öğretime Giriş ( YGS ) sınavı çocuklarımızın sadece başarılarını ölçen bir sınavdır. Sınav sonucunda alacakları puan her ne olursa olsun geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza her zaman destek olalım ve onların ne kadar değerli olduklarını hissettirelim.

 

Kıymetli meslektaşlarım,

Öğrencilerimizi yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak için büyük emekler harcayan, birçok fedakârlıkta bulunan tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Bu aşamadan sonra, öğrencilerimize sorunsuz ve rahat bir sınav ortamı yaratacağınız inancıyla görevlerinizde başarılar diliyorum.

 

Bu vesile ile geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili öğrencilerimize girecekleri Yükseköğretime Geçiş Sınavında başarılar dilerim.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.