İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer YAHŞİ’nin “Gaziler Günü” Mesajı

19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e “Mareşal Rütbesi” ile “Gazilik” unvanının verildiği günün yıldönümünü “Gaziler Günü”  olarak kutlamaktayız.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer YAHŞİ’nin “Gaziler Günü” Mesajı

Aziz milletimiz şanlı tarihi boyunca vatanı ve bağımsızlığı için milli birlik ve beraberliğinden güç alarak tüm zorluklara göğüs germiş; gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, hür yaşamayı bilmiştir.

 

Gazi bir milletin evlatları olarak kültürümüzün en önemli özelliklerinden olan gaza inancı Anadolu topraklarındaki bin yıllık varlığımızın ve gücümüzün kaynağıdır. Bu coğrafya, her karış toprağına sarsılmaz bir vatan sevgisiyle bağlı milyonlarca şehidin ve gazinin kanıyla sulanmıştır.

 

Şehit ve gaziler; toprağı vatan, insanı ulus yapan değerlerin başında gelir. Canlarını bu milletin bekasına, milli ve manevi varlığına adayan gazilerimiz kendilerine bahşedilen emsalsiz onuru ömür boyu gururla taşıyacaklardır.

 

Bu anlamlı gün; Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de, Kıbrıs’ta savaşan muharip gaziler ile Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter yapısı ve toprak bütünlüğü uğruna savaşan ve 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde vatan hainlerine karşı kahramanca mücadele eden asker, polis, vatandaş tüm gazilerin şeref günüdür.

 

Şanlı tarihimizin ebedi kahramanları! Hür ve bağımsız, güzel ülkemin mimarları!

 

Hayatının baharında "vatan" demiş, "bayrak" demiş, elini, kolunu, bacağını, gözünü, sağlığını ülkesine ve milletine helal etmiş kahramanlarımız; biliniz ki sadece bir gün değil, bir ömür kalplerimizde olacaksınız.

 

Toplumumuzun yüksek ahlaki özelliklerinin başında gelen vefa duygusu ile çocuklarımıza ecdadını öğretmek için üzerimize düşeni yapacağız. Böylelikle tarihini ve kutsal değerlerini özümseyen evlatlarımız daha büyük işler yapmak için çıkacakları yolda geçmişten aldıkları dersle geleceği teminat altına alan bir nesil olacaktır.

 

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere gazilik mertebesi ile şereflendirilmiş asker ve sivil tüm gazilerimizden ölenlere rahmet dilerken, hayatta olanların ‘Gaziler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.