İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer YAHŞİ´nin 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

2018 -2019 eğitim öğretim yılının ilk gününde İzmir´in en büyük ailesi olarak yeni bir öğretim yılına daha merhaba diyoruz.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer YAHŞİ´nin 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz;

Sizler taze heyecanız ile toplumumuzun kuvvet kaynağı, sınırsız hayalisiniz. Yarının Türkiye’sine yön ve şekil verecek olan sizlersiniz. Gözünüz, kulağınız, zihniniz ama hepsinden önce kalbiniz açık olsun. Eğitim yaşamınız boyunca merakın yolcusu olarak bilgiye ulaşmak için her türlü kaynağı kullanın.

Hayatta bir amacınızın olması sizler için en önemli motivasyon kaynağı olacaktır. Amacınız toprağa ektiğiniz bir tohum gibidir. Hayalleriniz, azminiz ve inancınızla suladığınız bu tohumlar bir müddet sonra en güzel meyvelerini size sunacaktır.

Bilgiye, sanata, öğrenmeye, bayrağına, milletine ve vatanına tutkulu sürekli gelişmeyi ve öteleri hedefleyen bir nesil, yarının güçlü Türkiye’sini inşa edecektir. Sizlerin gözlerindeki ışık, bizlere her daim umut ve heyecan vermektedir.

Yeni öğretim yılında hepinize başarılar diliyorum.

 

Değerli Meslektaşlarım;

Eğitim, iklimi bahar, yaprakları hep yeşil olan, çiçekleri her daim diri bir bahçedir. Öğretmen bilginin öz suyu ile bu bahçeyi taze tutan gönül ehli bir bahçıvandır. Zaman ve mekândan bağımsız, özünde en yüce duyguları barındıran akıl ve gönül işini icra ediyoruz. Çocuklarımızdaki cevherleri bulup ortaya çıkarmak ve onların ruhlarını bahar ikliminde tutmak bizlerin inancı ve çabasıyla olacaktır.

Evlatlarımızı milli ve manevi değerlerimizin ışığında yetiştirirken onlara en doğru rol model bizler olacağız. Eğitime yatırım yapmayan toplumların nasıl bedeller ödediğine defalarca şahit olduk. Gazi Mustafa Kemal’in dediği gibi ‘’Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” sözünün bilinciyle karşımıza çıkan her zorluğu fırsata dönüştüreceğiz.

Kişisel sosyal, zihinsel ve manevi yönden iyi yetişmiş erdemli çocuklarımız, başarılarıyla yarının dünyasına adlarını altın harfler ile yazdıracaktır. Bu süreçte siz değerli öğretmenlerimize yürekten inanıyorum. Gayretiniz, inancınız ve kararlılığınız ülkemizin adını tüm dünyaya duyuracaktır.

Hepinize kolaylıklar diliyorum.

 

Kıymetli Velilerimiz;

Geleceğimizin teminatı en kıymetli varlığımız olan çocuklarımızın ilk eğitimi ailede başlar. Unutmayalım ki evlat, istediğimiz gibi değil yetiştirdiğimiz gibi olacaktır. Her çocuğun sahip olduğu ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkarmaya ve bu konuda kendini gerçekleştirmeye hakkı vardır. Bu süreçte çocuklarımıza her zaman yapıcı bir yaklaşımla destek vermeliyiz.

Günümüzde ebeveynlik yapmak eskiye göre çok daha dikkatli ve özenli olmayı gerektirmektedir. Yanlış internet kullanımının yıkıcı etkisine, dijital bağımlılıktan madde bağımlılığına karşı bilinçlenmek durumundayız. Her durumda koşulsuz şartsız onların yanında olmak onları desteklemek yüreklendirmek ve yönlendirmek için okulları ve öğretmenleriyle sürekli diyalog halinde olmalıyız. Çocuklarımızın ülkemize ve kendisine faydalı bireyler olarak yetişmesinde velilerimizin desteğine güveniyoruz. Hepimiz öğrencilerimizin iyiliği için varız.

Bu duygularla 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılının öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diler; tüm eğitim camiasına sağlık, mutluluk ve başarı temenni ederim.

 

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.