İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer YAHŞİ´nin 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

2017 -2018 eğitim öğretim yılının ilk gününde öğrencilerimizi pırıl pırıl gözleri ve gülen yüzleri ile karşılamanın heyecanı içerisindeyiz.  11 Eylül de uyum haftası çalışmaları içerisinde eğitim ailemize katılan yeni yavrularımıza ve tüm öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum. 
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer YAHŞİ´nin 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz;

Sizler bizim geleceğe ektiğimiz tohumlarsınız. Sizlerin vatan sevdalısı, dünyayı ve kendi kültürünü yakından tanıyan, ahlaklı bireyler olarak yetişmeniz için biz eğitimciler tüm gayretimizle çalışmaya devam ediyoruz.

Bir amaca bağlanmayan ruh yolunu kaybeder.  Vatanına, milletine, bayrağına bağlı, insan sevgisini her şeyin üzerinde tutan ve yaşadığı toplumu güzelleştiren nesiller ülkemizin geleceğini aydınlatacaktır. Dersleriniz için göstereceğiniz çalışma azmi sonucunda kazanacağınız bilgi ve becerilerin de geleceğinizde bir üst öğretimde sizi başarılı kılacağını unutmayın. Bilgiye ulaşmak için her türlü kaynağı kullanın ve bunu yaparken vatan sevginiz size rehber olsun.

 

Değerli Meslektaşlarım;

Öğretmenlik mesleği bir gönül işidir. Göreviniz kutsal ve zordur. Çünkü çocuklarımızı; kendi kültürünün özü olan millî ve manevî değerlerimiz, inançlarımız ve insanlığın ortak değerlerine göre yetiştiriyorsunuz. Onların ailesi dışında örnek aldığı ilk model sizsiniz. Çocuklarımıza iyi insan ve iyi vatandaş olma noktasında yön verenler de sizlersiniz.

Çağımızda eğitimine önem vermeyen ve yanlış adımlar atan bir ülke ağır bedeller öder. Ülkemizin yarınlarını inşa eden eğitimciler olarak ‘’İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.’’ ilkesiyle çıktığımız yolda karşımıza çıkabilecek her türlü güçlük bizleri daha da gayretli çalışmaya sevk edecektir.

Çocuklarımızın eğitimlerinin yanı sıra sağlıklarına, güvenliklerine duyarlı olmak ve burunları bile kanamadan okullarından ayrılmalarını sağlamak en önemli sorumluluğumuzdur. Öğretmenlerimize yürekten inanıyor ve tüm desteğimizin arkalarında olduğunu bilmelerini istiyorum.  Başarınız, ülkenin başarısı demektir.

 

Kıymetli Velilerimiz;

Bize emanet ettiğiniz en değerli varlığımız olan çocuklarımız için ilk eğitim ailede başlar. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza her zaman yapıcı bir yaklaşımla destek vermeliyiz.

Baş döndüren bir hızla ilerleyen teknoloji çağında, internet mecrasında, evlatlarımızı zararlı alışkanlık ve yanlış yönlendirmelerden korumak için okul ve öğretmenleriyle sürekli diyalog halinde olmalı, gerektiğinde uzmanlardan yardım almalıyız.

Özellikle yasa dışı örgüt ve yapılanmaların çocuklarımızı etkileme tehlikesini unutmamalıyız. Velilerimiz çocuklarını dinlemeli, duygularını ve eğilimlerini anlamak için zaman ayırmalıdır. Çocuklarımızın ülkemize ve kendisine faydalı bireyler olarak yetişmesinde velilerimizin desteğine güveniyoruz. Hepimiz öğrencilerimizin iyiliği için varız.

Bu duygularla 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını diler; tüm eğitim camiasına sağlık, mutluluk ve başarı temenni ederim.

Fevzipaşa Mh. 452 Sk. No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.