İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yahşi´nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yarıyıl Mesajı

   
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer Yahşi´nin 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yarıyıl Mesajı

   Değerli Öğretmenlerim, Kıymetli Veliler, Sevgili Öğrencilerim;

   2017-2018 eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemini tamamladığımız bu günde başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimizi, eğitim yöneticilerimizi ve tüm eğitim çalışanlarını göstermiş oldukları üstün gayretten dolayı içtenlikle kutlar, verdikleri destekten dolayı velilerimize teşekkür eder, güzel bir tatil geçirmenizi dilerim.

 

   Değerli Meslektaşlarım;

   Kendi evlatlarımızın üzerine titrediğimiz gibi, hassasiyetle yaklaştığımız öğrencilerimizin yüzündeki her gülümseme bizim ilhamımızdır. Çalışma azmimizi, ilhamımızı öğrencilerimizden ve sizlerden alıyoruz.

   Görevden öte yaşam biçimi olan öğretmenlik mesleği, insana sevgiyle bakmayı gerektirir. Evlatlarımız bu ülkenin şarkısını söylerken biz eğitimcilerden oluşan orkestra, iyiliğin ve hoşgörünün nağmeleriyle öğrencilerimize eşlik etmelidir.

   Sevginin dilini, mizahın gücünü, şefkatin dokunuşunu göstermekten imtina etmemeliyiz.

   Sadece sözle değil yaşam tarzımızla da onlara umudu, ilhamı, sanatı kısacası iyi insan olmanın gereğini aşılamalıyız. Akademik gelişimlerinin yanı sıra öğrencilerimizin kültür-sanat çalışmalarına, spor faaliyetlerine katılmalarına ön ayak olmalıyız.

   Tiyatronun dünyasına, sinemanın atmosferine, müziğin ritmine, resmin büyüsüne, sporun ruhuna tanık olsunlar. Arkadaş olmanın değerini, ekip çalışmasının önemini, ihtiyacı olana yardım etmenin huzurunu tatsınlar.

   Çocuklarımızın eğitimlerinin yanı sıra sağlıklarına, güvenliklerine duyarlı olmak ve burunları bile kanamadan okullarından ayrılmalarını sağlamak en önemli sorumluluğumuzdur. Öğretmenlerimize yürekten inanıyor ve tüm desteğimizin arkalarında olduğunu bilmelerini istiyoruz. 

   Eğitim ailesi olarak bu büyük gayrete omuz verdiğimiz sürecin bizi ulaştıracağı menzil; öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin içinde olmaktan mutluluk duyduğu ve kendilerini geliştirmeleri için fırsatların sunulduğu eğitim ortamları olacaktır. Başarınız, ülkenin başarısı demektir.

 

   Kıymetli Veliler;

   En değerli varlığımız olan ve bizlerin de kendi evlatlarımızdan ayrı tutmadığımız öğrencilerimizi tatil boyunca size emanet ediyoruz.

   Öğrencilerimizin karneleri, ebeveynler olarak onlarla ne ölçüde ilgili olduğumuz hakkında ufuk açan birer aynadır. Dolayısıyla çocukların özgüvenini zedeleyecek, onları üzecek davranışlardan itinayla kaçınmanızı, yapıcı ve destekleyici bir yaklaşım benimsemenizi önemli görüyoruz.

   Cesareti ve özgüveni örselenmiş bir çocuğun tüm yaşamı boyunca unutamayacağı yıkıcı etkiler, düzeltilmesi mümkün olan karne notlarından daha önemlidir.

   Anne babalar olarak sizlerin ve eğitimciler olarak bizlerin ilk hedefi, çocuğumuza vatan, bayrak ve insan sevgisiyle, saygıyı öğretmek olmalıdır.

   Velilerimiz çocuklarımızın sesine kulak vermeli, duygularını, eğilimlerini ve isteklerini anlamak için zaman ayırmalıdır. Evlatlarımızın ülkemize ve kendisine faydalı bireyler olarak yetişmesinde velilerimizin desteğine güveniyoruz. Hepimiz öğrencilerimizin iyiliği için varız.

   Bu düşüncelerle çocuklarınızla birlikte sağlıklı, mutlu ve güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.

 

   Sevgili Öğrenciler;

   Her birinizi yoğun çalışmalarınızla eğitim öğretimde bir yarıyılı daha tamamlayarak karnelerinizi aldınız. Karne notlarınız nasıl olursa olsun; ümidinizi, gayret ettiğiniz takdirde başarılı olacağınıza dair güveninizi, hayallerinize dair inancınızı diri tutun.

   Başarılı öğrenci olmanın yanında iyi insan olmanın, ihtiyacı olana yardım etmenin değerini unutmayın.

   Sizler öyle teknolojik gelişmelerin yaşandığı bir çağın çocuklarısınız ki tatillerde neler yapmanız gerektiğini, doğru ve yanlışın ne olduğunu, kitap okumanın önemini ve her şeyin ötesinde iyi insan olmanın kıymetini çok iyi biliyorsunuz.

   Türkiye’nin geleceğe ektiği tohumlar olarak zamanınızı en iyi şekilde geçireceğinize, hem kendiniz hem geleceğiniz hem de ülkemizin aydınlık yarınları adına çok doğru işler yapacağınıza dair inancımız tamdır.

   Yarıyıl tatili süresince dinlenmenin yanı sıra vaktinizi kültür, sanat ve spor faaliyetleriyle değerlendirerek geçirmeniz ümidiyle; bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize sağlıklı, mutlu bir tatil diliyorum.

 

              Ömer Yahşi 

   İzmir İl Milli Eğitim Müdürü

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.