İZMİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer YAHŞİ’nin “10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü” Mesajı

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, Kurtuluş Savaşı´nı zafere ulaştıran eşsiz komutan, dünya tarihine damga vurmuş ender şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü ebediyete irtihalinin 79. yılında milletçe, saygı ve rahmetle anıyoruz.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ömer YAHŞİ’nin “10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü” Mesajı

Atatürk, öngörüleri ve yaptıklarıyla sadece milletinin kaderini değil, dünyadaki dengeleri de kökünden değiştirmiş, barışçıl kimliği, dünya gerçeklerini evrensel bir bakış açısıyla okuyabilmesiyle tüm insanlığın saygısını kazanmıştır.

Bütün varlığını ülkesine adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yürekli bir lider olarak harp meydanlarında askeri dehası, ülke idaresindeki birleştirici vizyonuyla Türkiye´nin ufkunu açmıştır. Atatürk, tam bağımsız ve güçlü Türkiye için bütün gücüyle çalışmış ve bu yolda kararlılıkla yürümüştür.

Dünyanın gittiği yönü iyi tahlil eden ve halkın kendi tercihlerini belirleme hakkına inanan Atatürk, Cumhuriyetle çağdaş bir devlet yönetiminin temellerini atmıştır. Milli egemenliği odağına alan, kültürümüzü evrensel değerlerle birleştiren, saygın ve güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti hedeflemiştir.

10 Kasım bir matem gününden ziyade, Atatürk’ü daha iyi anlama şansıdır. Atatürk, milli iradeyi her şeyin üstünde tutan, adaleti temel alan ve muasır medeniyet seviyesine ulaşmayı ülkemiz için şiar edinmiş; milletimizi de bu düşünce etrafında birleştirmeyi başarmış bir liderdir. Gazi Mustafa Kemal vatanını çok sevmiş, ona koşulsuz bağlılıkla, milletine her şart dâhilinde güvenerek hep ileriye ufka bakmış, akla, iradeye, milli ve manevi fikirlere değer vermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı meşalenin sönmemesi için sağduyulu bir kararlılıkla çalışmalıyız. Onun attığı muazzam adımı yarınlara taşıyacak, Türkiye’nin yeni nesillerine devredecek olan bizleriz.

Milletimizin arasındaki kardeşlik, birlik ve bütünlük azmi her zamankinden daha kuvvetlidir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi varlıklarından güç alarak, aydınlık yarınlara giden yolumuzda yürüyecek, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümünde, çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefimizi gerçekleştireceğiz.

 

Bu düşüncelerle, vefatının 79. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve şükranla anıyorum.

Fevzipaşa Mh. Öğretmen Sokak No 15 Kemeraltı Katlı Otopark Arkası Konak / İZMİR - 0232 280 35 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.